2016

Loving
0

Loving

2016
Loving
Historia e Ricard dhe Mildred Loving, cift nder-racor, sfida e arrstimit te te cileve kunder martesave te perziera ne Virxhinia, coi ne nje beteje ligjore qe do te perfundonte ne Gjykaten e Larte.
0 /0
The 9th Life of Louis Drax
0
The 9th Life of Louis Drax
Nje psikolog qe fillon te punoje me nje djale te vogel qe ka pesuar nje renie afersisht fatale e gjen veten te mbytur ne nje mister qe teston kufijte e fantazise dhe realitetit.
0 /0
Lion
0

Lion

2016
Lion
Filmi tregon historine e jashtezakonshme te nje 5 vje‡ari, Saruse, qe perfundon gabimisht ne nje tren dhe humbet ne Kalkute. Jeta e tij ndryshon teresisht kur ai adoptohet nga nje familje australiane, por gjithmone vazhdon te mendoje per mamane, vellain e motren e tij ne Indi. Shume vite me vone, tanime i rritur, nxitet nga miqte dhe e dashura ...
0 /0
Nocturnal Animals (2016)
0
HD
Nocturnal Animals (2016)
Njė pronare e pasur e njė galerie arti, pėrndiqet nga romani i ish-burrit tė saj. Njė triller i dhunshėm qė ajo e interpreton si njė tregim hakmarrje.
0 /0
My Father Die (2016)
10
HD
My Father Die (2016)
"My Father Die" : Asheri pasi merr vesh pėr lirimin e babait tė tij nga burgu pėr sjellje tė mirė, pėrgatitet tė hakmerret ndaj tij pėr shkak se ai i vrau vėllain.
10 /1
Jackie (2016)
0
Jackie (2016)
Menjėherė pas vrasjes sė presidentit John F. Kennedy, Zonja e Parė Jacqueline Kennedy lufton me hidhėrimin dhe traumėn e humbjes pėr tė rigjetur besimin, pėr tė ngushėlluar fėmijėt e saj dhe pėr tė rikonfirmuar trashėgiminė historike tė tė shoqit.
0 /0
Call of the Wolf (2016)
10
Call of the Wolf (2016)
Tė rrėmbyer dhe tė ngecur nė njė stuhi dėbore, ky thriller flet pėr dy tė panjohur qė duhet tė tregohen m tė zgjuar se njė vrasės qė s'e kanė parė.
10 /1
Bleed for This (2016)
0
HD
Bleed for This (2016)
The inspirational story of World Champion Boxer Vinny Pazienza, who after a near fatal car crash, which left him not knowing if he'd ever walk again, made one of sports most incredible comebacks.
0 /0
American Pastoral (2016)
0
American Pastoral (2016)
Një yll tradicional amerikan kolegji dhe mbretëresha e tij e bukurisë shohin se si jeta e tyre perfekte shembet, kur vajza e tyre bashkohet me protestat e viteve 60 në Amerikë.
0 /0
Boo! A Madea Halloween (2016)
5.5
HD
Boo! A Madea Halloween (2016)
Madea e gjen veten në mes të një rrëmuje të plotë kur shkon në një shtëpi të pushtuar nga fantazmat, lugetërit e qenie të tjera të mbinatyrshme ndërkohë që duhet të kujdeset për një grup adoleshentësh të pasjellshëm.
5.5 /2
Dangal (2016)
10
HD
Dangal (2016)
Historia e vërtetë e ish mundësit Mahavir Singh Phogat dhe ndeshjet e dy bijave të tij drejt lavdisë në sportin e mundjes.
10 /2
The Girl with All the Gifts (2016)
1.5
HD
The Girl with All the Gifts (2016)
Një shkencëtare dhe një mësuese që jetojnë në një të ardhme të shkatërruar e të vështirë, ndërmarrin një udhëtim mbijetese me një vajzë të vogël e të veçantë të quajtur Melani
1.5 /2
The Great Wall (2016)
8.2
HD
The Great Wall (2016)
Kur një tregtar mercenar u burgos brenda Murit të Madh, ai zbulon misterin që fshihet pas njërës prej mrekullive të botës. Pas rrethimit që vjen nga përbindëshat, kërkimi i tij për pasuri kthehet në një udhëtim drejt heroizmit kur i bashkohet një ushtrie të madhe luftëtarësh elitë për të përballur forcën e paimagjinueshme dhe mesa duket të pandalshme.
8.2 /5
A Street Cat Named Bob (2016)
0
HD
A Street Cat Named Bob (2016)
Bazuar në librin bestseller në të gjithë botën. Historia se si Xhejms Bouen, një këngëtar rruge dhe një i varur nga droga në përpjekje për ta lënë, i ndryshon jeta kur takon një mace rruge kuqalashe.
0 /0
Operation Mekong (2016)
10
HD
Operation Mekong (2016)
Bazuar në ngjarjet e vërteta të njohura si Masakra e Mekongut, ku 2 anije kineze u zunë në pritë dhe vdiqën 13 peshkatarë, Kina ngriti menjëherë një grup të veçantë, për të shkatërruar organizatën Trekëndëshi i Artë që bënte ligjin në lumë dhe tek zonat përreth.
10 /1
Raaz Reboot (2016)
0
HD
Raaz Reboot (2016)
Seria e katert e horrorit qe zbulon sekretet, misterin dhe brishtesine e njeriut.
0 /0
Monchora
10

Monchora

2016
Monchora
Nje drame romantike e mbushur me personazhe te shumellojshem dhe nje aluzion misteri tipik te Saradindu Bandyopadhyay. Filmi tregon historine e nje hajduti te luajtur nga Abir Chatterjee
10 /1
Akira (2016)
7.7
HD
Akira (2016)
Akira eshte nje studente kolegji me ideale por jeta e saj merr nje kthes kur perfshihet ne nje krim qe ka lidhje me 4 polic te korruptuar.
7.7 /3
The Disappointments Room (2016)
10
HD
The Disappointments Room (2016)
Një nënë dhe djali i saj çlirojnë tmerre të paimagjinueshme nga papafingoja e shtëpisë së tyre në fshat.
10 /1
Pitchfork
10

Pitchfork

2016
Pitchfork
Një grup shokësh kthehen në shtëpi me një shok për ta ndihmuar të tregojë një sekret, por mësojnë se sekretet e vjetra janë dhe vdekjeprurëse.
10 /1
Open