2012

The Guilt Trip
5.8
HD

The Guilt Trip

Teksa investuesi Endi Brjuster është gati për t’u nisur në udhëtimin e planifikuar të jetës së tij, një ndalesë e shkurtër në shtëpinë e së ëmës shndërrohet në një rrugë të gjatë në anën tjetër të vendit, së bashku me të.
Easy Money II
10
HD

Easy Money II

Jeve, studenti premtues i biznesit dhe narkotrafikanti, kërkon te ndjekë rrugën e drejtë pas viteve që kalon në burg. Për të ka shpresë, disa biznesmenë janë të interesuar të blejnë një softuer që ka krijuar, në burg u pajtua me një armik të vjetër... Por të gjitha janë një iluzion. Jeve mëson se kur ke bërë jetën e krimit nuk ...
V/H/S
0
HD

V/H/S

2012

V/H/S

Në V/H/S, një grup personash punësohet nga një grup i tretë i panjohur për të hyrë me forcë në një shtëpi të izoluar në fshat dhe të marrin një videokasetë të rrallë. Duke kontrolluar shtëpinë, djemtë përballen me një kufomë, një mori televizorësh të vjetër dhe një rezervë të pafund filmimesh kriptike, secila video më e çuditshme dhe më tmerruese ...
Pitch Perfect
5.5

Pitch Perfect

College student Beca knows she does not want to be part of a clique, but that's exactly where she finds herself after arriving at her new school. Thrust in among mean gals, nice gals and just plain weird gals, Beca finds that the only thing they have in common is how well they sing together. She takes the women of ...
Thunderstruck
7
HD

Thunderstruck

Brian is a 16 year-old who can't play basketball, but he still wants to play like his hero, Kevin Durant. At an Oklahoma City Thunder game, Brian gets chosen to shoot a half court shot which he misses and hits the mascot in the process. Later on, he gets a chance to meet Durant and expresses his desire to play ...
A Royal Affair
7.6

A Royal Affair

Një mbretëreshë e re, e cila është e martuar me një mbret të çmendur, bie fshehurazi në dashuri me mjekun e saj, dhe së bashku ata fillojnë një revolucion që ndryshon një komb përgjithmonë.
Stuck in Love
9
HD

Stuck in Love

Një familje shkrimtarësh dhe nje histori me dashuri, tradhëti e besim. Një jetë mes librash e shkrimesh po edhe mes ndjenjash pa fund.
Fuck Up
5.9
HD

Fuck Up

2012

Fuck Up

Një grup shokësh të ngushtë nga fëmjijëria bashkohen pasi jetët e tyre kanë marrë drejtime të ndryshme. Aventura dhe rreziqe do u shfaqen para dhe mund t'i bëjnë të humbasin dhe jetën, por jo miqësinë e njëri-tjetrit.
Dabbe: Bir cin vakasi
7.5

Dabbe: Bir cin vakasi

Turkish director Hasan Karacadag is something of an unusual case. In a nation that appears uncertain how to feel about its own history with exploitation film and generally reluctant to embrace genre film - though there are obvious exceptions - Karacadag has jumped headlong into the horror pool. The director first came to attention with the J-horror influenced D@BB, a ...
People Like Us
7.1

People Like Us

"Semi eshte nje ndermjetes, i cili merret me shkembime te perbashketa. Papritur ai zbulon se i vdes babai i cili jetonte ne Los Anxhelos. Ai duhet t'i anuloje punet e tij qe te shkoje tek funerali i babait dhe pasi arrin atje ai do te zbuloje shume gjera qe nuk i dinte kohe me pare, madje do te njihet me motren qe ...
Ritual
5.4

Ritual

2012

Ritual

Nje burre duhet te shpetoje femijet e tij kur zhduken gjate pushimeve te tyre ne pyll.
Kon-Tiki (2012)
7.2
HD

Kon-Tiki (2012)

Përshkimi epik i 4,300 miljeve të Oqeanit Paqësor nga eksploruesi legjendar norvegjez Thor Heyerdal mbi një trap me dru balse më 1947, vërtetoi se e njëjta gjë do të mund të kishte ndodhur në periudhën para-kolumbiane me shpërnguljen e amerikanojugorëve në Polinezi.
Resident Evil: Damnation (2012)
6.5
HD

Resident Evil: Damnation (2012)

Agjenti sekret i Shteteve të Bashkuara, Leon S. Kennedy infiltrohet në një vend të vogël të Evropës Lindore për të verifikuar thashethemet se Armët Bio-Organike (B.O.W) janë duke u përdorur në luftë. Menjëherë pas infiltrimit te tij, qeveria amerikane urdhëron që ai të largohet menjëherë. I vendosur për të zbuluar të vërtetën, Leon injoron rendin dhe hyn në fushën e ...
Resident Evil: Retribution (2012)
6.5
HD

Resident Evil: Retribution (2012)

Virusi vdekjeprurës T i kompanisë Ombrella, vazhdon të shkatërrojë planetin, duke i kthyer njerëzit në ushqim për zombi. Shpresa e fundit e njerëzimit është Alisa, e cila zgjohet në zemër të institucionit të operacioneve të kompanisë Ombrella. Alisa duhet të përballet kundra ushtrisë së pafund të Ombrellës dhe njëkohësisht të zbulojë dhe të kaluarën e saj misterioze.
Sinister
8.2

Sinister

2012

Sinister

Found footage helps a true-crime novelist realize how and why a family was murdered in his new home, though his discoveries put his entire family in the path of a supernatural entity.
Bad Ass (2012)
5.5
HD

Bad Ass (2012)

Një veteran i luftës Amriko-Vietnameze i cili bëhet një hero lokal pasi ka shpëtuar një njeri nga krimineltët në një autobus të qytetit të tij vendos për të ndërmarrë veprime të jashtligjshme kur shoku i tij më i mirë është vrarë dhe policia tregojnë pak interes në zgjidhjen e çeshtjes.
Tai Chi Zero (2012)
1
HD

Tai Chi Zero (2012)

Yang udhëton për ne fshatin Chen për të mësuar një forme te zhvilluar te luftimit Tai Chi, por Tai Chi nuk i mësohet askujt që nuk është pjesëtar i fshatit kështu Yang.
Django Unchained (2012)
8.4
HD

Django Unchained (2012)

Me ndihmën e një gjahtari shpërblimesh gjerman, një skllav i liruar, me ngjyrë, vihet në shpëtim të gruas së tij prej pronarit brutal të plantacioneve në Misisipi.
Bachelorette (2012)
5.3
HD

Bachelorette (2012)

Tre shoqeve i kerkohet qe te jene shoqerueset e nderit ne dasmen e vajzes qe dikur ata talleshin ne shkolle te mesme.
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
10
HD

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

Kur Bela zgjohet pas transformimit të saj, e gjen veten si një nënë dhe si një vampir. Tashmë ajo nuk është më e brishtë dhe delikate siç ishte mësuar që ta shikonte Eduarti, por është shndërruar në dominuesen e lojës. Dhe ky shndërrim do t'i duhet asaj dhe Eduartit, për të mbrojtur vajzën e tyre nga Vollturët që mendojnë se ...