2005

Nomad: The Warrior
10
HD
Nomad: The Warrior
Një histori epike e vendosur në Kazakistanin e shekullit te 18, ku një i ri është i destinuar për ti bashkuar tre fiset ndërluftuese të vendit.
10 /1
Cinderella Man
0
HD
Cinderella Man
Bazuar në jetën e vërtetë të boksierit Xhejms Bradok, një boksieri të cilit karriera e tij mendohej se kishte marrë fund…
0 /0
A History of Violence (2005)
0
HD
A History of Violence (2005)
KUJDES: KY FILM PERMBAN NUDITET DHE SKENA DHUNE! Një burrë i thjeshtë e gjen veten hero pas një sulmi në restorantin e tij. Por akti i tij heroik sjell në qytet jo vetëm gazetarë e kanale televizive, por edhe disa miq nga e kaluara e errët.
0 /0
Kaal (2005)
10
Kaal (2005)
Nje trajnues tigrash gruaja e tij dy turiste dhe nje kryetar fshati luftojne per mbijetes ndaj bishave te mbinatyrshem ne nje park kombetar.
10 /1
Batman Begins
10
HD
Batman Begins
Në BATMAN BEGINS, regjisori i shumë duartrokitur, Christopher Nolan, eksploron origjinën e KALORËSIT të ZI legjendar. Me kujtimin e vrasjes të prindërve të tij, trashëgimtari i zhgënjyer Brus Uejn udhëton nëpër botë duke kërkuar mënyrat për të luftuar padrejtësinë dhe ta kthejë frikën kundër atyre që e përhapin. Me ndihmën e shërbëtorit të tij të besuar, Alfred, dedektivit Xhim Gordon ...
10 /2
Constantine (2005)
0
HD
Constantine (2005)
John Constantine shikon demonët që vijnë në tokë dhe është i interesuar të zgjidhë problemin duke iu përgjigjur Ferrit! Constantine, lufton një armik të ri të jashtëzakonshëm në këtë thriler të mbinatyrshëm, i cili i ka hedhur rrënjët thellë në një qytet ku kufijt e botës së shpirtrave janë shkatërruar... dhe Ferri po përhapet. Ujë i Bekuar. Një Dragua që ...
0 /0
Lie with Me (2005)
10
+18HD
Lie with Me (2005)
KUJDES! FILMI PERMBAN SKENA TE FORTA EROTIKE! KESHILLOHET PER SHIKUES MBI 18 VJEC! Një vajzë seksualisht agresive takon dhe fillon një lidhje të ndezur me një djalë po aq agresiv, por kjo lidhje do t'i dëmtojë jetët e të dyve...
10 /2
Initial D (2005)
10
HD
Initial D (2005)
Pasi fitoi garën e tij të parë, Takumi përqendrohet tek garat me Drift, një sport që ai e ka përsosur pa vetëdije duke shpërndarë djathë me makinën e babait të tij.
10 /1
Wolf Creek (2005)
0
HD
Wolf Creek (2005)
Disa udhëtar te bllokuar në Australin e larget bien pre e një vrasësi që ofron për të rregulluar makinën e tyre, dhe pastaj i robëron ata.
0 /0
V for Vendetta (2005)
10
V for Vendetta (2005)
I vendosur në një peisazh të së ardhmes së Britanisë së madhe e cila dominohet nga një regjim totalitar, historia e një vajze të re, Evei, të cilës ja shpëton jetën një burrë i maskuar, i njohur ndryshe si “V”.
10 /2
Goal!: The Dream Begins
7.6
HD
Goal!: The Dream Begins
Djaloshit të talentuar Santiago Munez i jepet një mundësi në futbollin profesionist, pasi vëzhgohet nga një kërkues talentesh i cili e nënshkruan me Njukasëllin.
7.6 /5
King Kong
10
HD

King Kong

2005
King Kong
Në vitin 1993 në Nju Jork, një producent ambicioz filmi, nxit punonjësit dhe aktorë e tij për të udhëtuar në “Ishullin e Kafkës”, ku aty përballen me Kongun, një majmun gjigant i cili afeksionohet shumë pas aktores kryesore An Darou.
10 /3
War of the Worlds
8.5
HD
War of the Worlds
Pasi Toka është e pushtuar nga makina luftuese trekëmbëshe të alienëve, një familje lufton për të mbijetuar.
8.5 /2