Stranger Things

Stranger Things

Jul. 15, 2016
Your rating: 0
10 5 votes

Creator

Cast

Winona Ryder isJoyce Byers
Joyce Byers
David Harbour isJim Hopper
Jim Hopper
Noah Schnapp isWill Byers
Will Byers
Joe Chrest isTed Wheeler
Ted Wheeler
Finn Wolfhard isMike Wheeler
Mike Wheeler
Natalia Dyer isNancy Wheeler
Nancy Wheeler
Charlie Heaton isJonathan Byers
Jonathan Byers
Matthew Modine isMartin Brenner
Martin Brenner

Video trailer

Synopsis

Në Departamentin e Energjisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodh një event i pashpjegueshëm. Më pas, kur një djalë i vogël me emrin Uill zhduket pas një nate të kaluar me shokët e tij, nëna e tij Xhojs dhe qyteti i Hokinsit zhyten në terr.

Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Original title Stranger Things
First air date Jul. 15, 2016
Last air date Oct. 27, 2017
Seasons 2
Episodes 24

Seasons and episodes

1 Season 1 Jul. 15, 2016
2 Season 2 Oct. 27, 2017
10

Similar titles

Gotham
Ertugrul
Kara Sevda ( Dashuri e Erret )
Seriali Sherlock
The Flash
Dragon Ball Super
Narcos
Dielli i Dimrit – Kis Gunesi (2016)
13 Reasons Why
Penny Dreadful
The White Queen