Seriali Sherlock

Seriali Sherlock

Your rating: 0
8.8 13 votes

Creator

Cast

Benedict Cumberbatch isSherlock Holmes
Sherlock Holmes
Martin Freeman isJohn Watson
John Watson
Rupert Graves isDI Greg Lestrade
DI Greg Lestrade
Mark Gatiss isMycroft Holmes
Mycroft Holmes
Louise Brealey isMolly Harper
Molly Harper
Una Stubbs isMrs. Hudson
Mrs. Hudson
Amanda Abbington isMary Morstan
Mary Morstan
Toby Jones isCulverton Smith
Culverton Smith

Video trailer

Synopsis

Veterani i luftës, Dr. Xhon Uatson, rikthehet në Londër në nevojë të një vendi për të qendruar. Ai takon Sherlock Holmes, një detektiv këshillues, dhe të dy së shpejti e gjejnë veten duke hetuar një varg ‘vetëvrasjesh’ në seri

Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Seriali Sherlock
Original title Sherlock
First air date Jul. 25, 2010
Last air date Jan. 15, 2017
Seasons 4
Episodes 12

Seasons and episodes

1 Season 1 Jul. 25, 2010
10
2 Season 2 Jan. 01, 2012
7.8
3 Season 3 Jan. 01, 2014
10
4 Season 4 Jan. 01, 2017
10

Similar titles

Gotham
Stranger Things
Kara Sevda ( Dashuri e Erret )
Dielli i Dimrit – Kis Gunesi (2016)
Dragon Ball Super
13 Reasons Why
Narcos
Penny Dreadful
The Flash
Ertugrul
The White Queen