Kara Sevda ( Dashuri e Erret )

Kara Sevda ( Dashuri e Erret )

Oct. 14, 2015
Your rating: 0
8 66 votes

Creator

Cast

Video trailer

Synopsis

Kemali eshte nje djale i varfer qe studion per inxhinieri minierash dhe kerkon te gjeje nje pune qe te mund te lehtesoje familjen e tij te varfer. Nderkohe Nihani nje vajze e pasur, qe ben leviz here pas here me autobuz per te nderruar ambient, takohet rastesisht me Kemalin. Ata dashurohen me shikim te pare dhe kalojne kohe te bukura bashke. Kur cdo gje dukej se po shkonte me se miri dhe Nihani kishte vendosur te hiqte dore nga gjithçka per tu larguar me Kemalin ne nje qytet tjeter ku ai do fillonte dhe pune, ndodh nje aksident i tmerrshem.

Emiri, nje djale i pasur dhe i dashuruar marrezisht pas Nihanit i ngre kurth vellait te saj, duke e bere te duket si vrases. Per te shpetuar vellane e saj te semure, Emiri i kerkon Nihanit te martohet me te. Ajo le Kemalin dhe pranon. Pas 5 vjetesh Kemali kthehet ne vendin e tij si nje menaxher i pasur. Jeta e tij do te kryqezohet perseri me Nihanin dhe do te zbuloje se ende ndien per te, por tani, Emiri eshte ne mes tyre. Shpejt mes tyre nis nje beteje personale me ne qender Nihanin.

Kara Sevda ( Dashuri e Erret )
Original title Kara Sevda
First air date Oct. 14, 2015
Last air date Oct. 14, 2015
Seasons 2

Seasons and episodes

1 Season 1 Oct. 14, 2015
5.5
2 Season 2 Jan. 01, 2016
10

Similar titles

The White Queen
13 Reasons Why
Stranger Things
Ertugrul
Narcos
Gotham
Seriali Sherlock
Penny Dreadful
The Flash
Dielli i Dimrit – Kis Gunesi (2016)