Gotham

Gotham

Sep. 22, 2014
Your rating: 0
7.8 4 votes

Creator

Cast

Ben McKenzie isJames Gordon
James Gordon
Donal Logue isHarvey Bullock
Harvey Bullock
David Mazouz isBruce Wayne
Bruce Wayne
Zabryna Guevara isSarah Essen
Sarah Essen
Sean Pertwee isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Robin Lord Taylor isOswald Cobblepot / Penguin
Oswald Cobblepot / Penguin
Erin Richards isBarbara Kean
Barbara Kean
Camren Bicondova isSelina Kyle
Selina Kyle
Benedict Samuel isJervis Tetch / Mad Hatter
Jervis Tetch / Mad Hatter

Video trailer

Synopsis

Më parë nga Batman, Gotham ishte një qytet i rrezikshëm dhe i korruptuar, dhe detektivit James Gordon i cili zbaton punën e tij duhet të përballet vazhdimisht me të mirën dhe të keqen.

Loading...
Original title Gotham
Firt air date Sep. 22, 2014
Last air date Nov. 28, 2016
Seasons 3
Episodes 55
Status Returning Series

Similar titles