Game of Thrones

Game of Thrones

Apr. 17, 2011
Your rating: 10
9.3 70 votes

Creator

Cast

Peter Dinklage isTyrion Lannister
Tyrion Lannister
Lena Headey isCersei Lannister
Cersei Lannister
Emilia Clarke isDaenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Sophie Turner isSansa Stark
Sansa Stark
Maisie Williams isArya Stark
Arya Stark
Nikolaj Coster-Waldau isJaime Lannister
Jaime Lannister
Iain Glen isJorah Mormont
Jorah Mormont
Alfie Allen isTheon Greyjoy
Theon Greyjoy
John Bradley isSamwell Tarly
Samwell Tarly

Video trailer

Synopsis

Shtatë familje fisnike luftojnë për kontrollin e tokës mitike të Westeros. Fërkimi midis shtëpive çon në luftë të plotë. Të gjitha keto nderkohe qe një e keqe shumë e lashtë zgjohet në veriun e largët. Në mes të luftës, një urdhër ushtarak i shpërfillur i të metave, “Shikimi i natës”, është gjithçka që qëndron midis realiteti të njerëzve dhe tmerreve të akullta përtej.

Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Original title Game of Thrones
First air date Apr. 17, 2011
Last air date Jul. 30, 2017
Seasons 7
Episodes 63

Seasons and episodes

7 Season 7 Jul. 16, 2017
5.5

Similar titles

Ertugrul
Dragon Ball Super
Gotham