Ertugrul

Ertugrul

Dec. 11, 2014
Your rating: 10
8.5 87 votes

Creator

Cast

Video trailer

Synopsis

Nen kercenimin e sulmeve te mongoleve fiset turke largohen nga Azia qendrore. Fisi Kaji eshte njeri prej tyre, me 400 tenda nomadesh, qe vendosen ne Anatoli. Nen kercenimin e urise dhe ushqimit te pamjaftueshem ata deshirojne te migrojne per nje jete me te mire. Drejtuesi i tyre, Sulejman Shah, nuk deshiron te marre nje vendim te nxituar, e per pasoje vonesa e vendimit ben qe njerezit te fillojne te dyshojne tek ai.

Djali i ri i Sulejman Shahut eshte Ertegruli. Shpejt babai i tij do te vendose per mergimin e fisit te tij dhe Ertugrulit i ngarkohet detyra per te zbuluar nje vend te pershtatshem. Rrjedha e ngjarjeve qe do te pasoje do te coje ne formimin e Perandorise Osmane.

Ertugrul
Ertugrul
Ertugrul
Original title Diriliş: Ertuğrul
First air date Dec. 11, 2014
Last air date Dec. 28, 2016
Seasons 3
Episodes 70

Similar titles

Seriali Sherlock
Dielli i Dimrit – Kis Gunesi (2016)
13 Reasons Why
Dragon Ball Super
Kara Sevda ( Dashuri e Erret )
The Flash
Narcos
Penny Dreadful
The White Queen
Stranger Things
Gotham
Game of Thrones