Histori

The Disaster Artist
10
HD

The Disaster Artist

Kur Greg Sestero, një aktor filmash inspirues, njihet me të çuditshmin dhe të mistershmin Tomi Uizou në një kurs aktrimi, krijojnë një miqësi ...
Professor Marston and the Wonder Women
0
HD

Professor Marston and the Wonder Women

Historia flet për psikologun Uilliam Molton Marson dhe marrëdhënien e tij shumëpalëshe me gruan dhe të dashurën e tij që frymëzojnë krijimin e ...
Downfall
0
HD

Downfall

2004

Downfall

Në Prill të vitit 1945, Gjermania qëndron në prag të humbjes kundër ushtrise Sovjetike, dhe është drejt izolimit nga perëndimi dhe në jug. ...
Anonymous
0
HD

Anonymous

2011

Anonymous

Me sfond Anglinë Elizabetiane të mbushur me gjarpërinj politikanë, ANONIMI spekulon mbi një çështje që ka intriguar për shekuj me radhë ...
Salyut 7
10
HD

Salyut 7

2017

Salyut 7

Historia bazohet në ngjarje të vërteta të zhvillluara në Rusi më 1985. Pasi humbën kontaktet me stacionin hapësinor Salyut-7, dy kozmonaut rus ...
Rudhramadevi
0
HD

Rudhramadevi

Filmi tregoh historine e sundimit te mbretereshesh Rudrama Devi ne indine jugore gjate shekullit te 13.
Gangs of New York
2

Gangs of New York

It’s 1863. America was born in the streets. Amsterdam Vallon returns to the Five Points of America to seek vengeance against the psychotic ...
Attila
10
HD

Attila

2001

Attila

Legjenda flet për një udhëheqës të madh, i cili do të gjejë shpatën e Zotit të Luftës, dhe me të do të sundojë botën. “Gerard Butler” ...
United 93
10

United 93

2006

United 93

A real time account of the events on United Flight 93, one of the planes hijacked on 9/11 that crashed near Shanksville, Pennsylvania when ...
Temple
3.8
HD

Temple

2017

Temple

“Tre turistë amerikanë ndjekin një hartë misterioze në drejt një xhungle në Japoni në kërkim të një tempulli antik. Kur shpirtrat u zënë ...
Dunkirk
8.5
CAM

Dunkirk

2017

Dunkirk

Dunkirk tregon historinë e vërtetë të 350,000 ushtarëve britanikë, francezë, belgë dhe holandezë që u evakuan pasi ishin bllokuar nga gjermanët ...
17 Miracles
6.4
HD

17 Miracles

Si pjese e kompanise Willie Handcart, Levi Savage kishte friken qe po te largohej vone ne sezon do conte ne deshperim dhe vdekje. Ajo cka ai ...
A Royal Affair
7.6

A Royal Affair

Një mbretëreshë e re, e cila është e martuar me një mbret të çmendur, bie fshehurazi në dashuri me mjekun e saj, dhe së bashku ata fillojnë një ...
The Legend Is Born: Ip Man
7.5
HD

The Legend Is Born: Ip Man

Rezistenca e Ip Man-it kundër pushtuesit të huaj, së bashku me marrëdhëniet e tij, nën mbikëqyrjen e mjeshtrit të ri Wing Chun.
Nomad: The Warrior
10
HD

Nomad: The Warrior

Një histori epike e vendosur në Kazakistanin e shekullit te 18, ku një i ri është i destinuar për ti bashkuar tre fiset ndërluftuese të vendit.
Cinderella Man
8.0
HD

Cinderella Man

Bazuar në jetën e vërtetë të boksierit Xhejms Bradok, një boksieri të cilit karriera e tij mendohej se kishte marrë fund…
Ip Man
10

Ip Man

2008

Ip Man

A semi-biographical account of Yip Man, the first martial arts master to teach the Chinese martial art of Wing Chun. The film focuses on events ...
Kon-Tiki (2012)
7.2
HD

Kon-Tiki (2012)

Përshkimi epik i 4,300 miljeve të Oqeanit Paqësor nga eksploruesi legjendar norvegjez Thor Heyerdal mbi një trap me dru balse më 1947, vërtetoi ...