Lufte

Sand Castle
0
HD
Sand Castle
Sand Castle zhvillohet gjatë pushtimit të Irakut, kur një ekip i ushtrisë amerikane mundohet të mbrojë një fshat të vogël.
0 /0
Panfilov’s 28 Men
0
HD
Panfilov’s 28 Men
Gjatë luftës së dytë botërore, një grup prej 28 ushtarësh, në Rusinë e vitit 1941 mundohen të ndalojnë të vetëm një mësymje gjermane drejt Moskës. Edhe pse me municione të pakëta do mundohen trimërisht deri në fund të mbrojnë atdheun.
0 /0
Nomad: The Warrior
10
HD
Nomad: The Warrior
Një histori epike e vendosur në Kazakistanin e shekullit te 18, ku një i ri është i destinuar për ti bashkuar tre fiset ndërluftuese të vendit.
10 /1
Dear John
0
HD

Dear John

2010
Dear John
Gjatë qëndrimit në qytetin e lindjes John njihet me Savannah, një studente kolegji. Edhe pse dashuria ndërmjet tyre nuk pritej, kjo s’do të thotë që ato nuk e gjetën. Megjithëse John do të largohet përsëri në ushtri pas sulmit të 11 shtatorit, dashuria e tyre nuk do të ndalet. Ato do përpiqen të mbajnë lidhje me njëri-tjetrin me anë të ...
0 /0
Railroad Tigers
0
HD
Railroad Tigers
Një grup mirëmbajtësish hekurudhe nisen me një mision sa të rrezikshëm dhe aventurier për të shpëtuar vendin nga japonezët, në Kinën e vitit 1941.
0 /0
Legends of the Fall
0
HD
Legends of the Fall
Tregim epik i tre vëllezërve dhe babait të tyre që jetojnë në shkretëtirën e largët të viteve 1900 në SHBA dhe se si jeta e tyre është e prekur nga natyra, historia, lufta, dhe dashuria.
0 /0
Stop-Loss
0
HD

Stop-Loss

2008
Stop-Loss
Një ushtar veteran kthehet nga turneu i tij i detyrës të kryer në Irak, dhe mundohet që të filloje një jete të re por, urdhërohet në mënyrë arbitrare të kthehet në detyrë në terren nga ana e ushtrisë.
0 /0
Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016)
9
CAM
Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016)
19-vjeçari Billy Lynn është sjellë në shtëpi per një tur fitoreje pas një beteje te tmerreshme ne Irak. Nëpërmjet kthimeve mbas ne kohe filmi tregon se çfarë ka ndodhur me të vërtetë me skuadrën e tij - duke dhene kontrastin e realitetit te luftës me perceptimet e Amerikës.
9 /1
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
7.8
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Rebelët ndërmarrin një hap të rrezikshëm për të vjedhur planet e Death Star, duke ndërtuar kështu një sagë të re për t’u ndjekur.
7.8 /8
Allied (2016)
7.4
HD
Allied (2016)
Allied : Në vitin 1942, një oficer i shërbimit inteligjent takohet në Afrikën e Veriut me një femër, luftëtare të Rezistencës Franceze, në një mision vdekjeprurës në territorin e armikut. Kur ata ribashkohen në Londër, marrëdhënia e tyre vendoset në provë nga presionet e luftës.
7.4 /13
The Counterfeiters
0
HD
The Counterfeiters
Falsifikuesit është historia e vërtetë e operacionit më të madh në historinë e falsifikimit, krijuar prej nazistëve në 1936 për të falsifikuar para. Salomon “Sally” Sorouitsch është mbreti i falsifikimeve. Ai jeton një jetë të djallëzuar të kartave, pije alkoolike, dhe grave në Berlin gjatë epokës naziste. Papritur fati i tij ndryshon kur arrestohet dhe futet menjëherë në një kamp ...
0 /0
Hacksaw Ridge (2016)
9.5
Hacksaw Ridge (2016)
Doktori i ushtrisë amerikane të Luftës së Dytë Botërore, i cili shërbeu gjatë betejës së Okinavës, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në të parin kundërshtues të ndërgjegjshëm në historinë amerikane, të cilit i jepet Medalja e Nderit
9.5 /8
Valkyrie
0

Valkyrie

2008
Valkyrie
Një dramatizim i 20 korrikut të oficerëve Gjermanë një grusht shteti politik vrasje, dhunë tej të dëshpëruar për parandalimin e luftës së Dytë Botërore.
0 /0
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
7.3
HD
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Kur nje Ambasador vritet gjate nje sulmi ne ambasaden Amerikane ne Libi, nje skuader sigurie perpiqet te dale nga kaosi qe ka pushtuar vendin.
7.3 /6
Friend
0
HD

Friend

2015
Friend
Shoqeria ndermjet dy shokeve testohet ne limitet e tyre gjate mbijeteses ne luften e Kosoves
0 /0
Hyena Road
9.2
HD

Hyena Road

2015
Hyena Road
Tre njerëz të ndryshëm, tre botë të ndryshme, tre luftëra të ndryshme ndodhen në një mjedis ku morali duket sikur nuk ekziston.
9.2 /5
Jarhead 3: The Siege
5
HD
Jarhead 3: The Siege
Një grup marinsash duhet të mbrojnë Ambasadën e SHBA-ës në Lindje të Mesme kur sulmohen befasisht nga forcat armike.
5 /1
April 9th
0
HD

April 9th

2015
April 9th
Në fillimin e Luftës së Dytë Botërore, një togë ushtarësh danezë përpiqet me çdo kusht që të mbrojë kufirin e Danimarkës.
0 /0
Little Boy
10
HD

Little Boy

2015
Little Boy
Një djalosh tetëvjeçar është i gatshëm të bëjë çdo gjë për të përfunduar Lufta e Dytë Botërore, që të kthejë babain në shtëpi. Historia tregon dashurinë e djalit për babain.
10 /1
Unbroken
0
HD

Unbroken

2014
Unbroken
Pasi aeroplani rrëzohet në oqean gjatë Luftës së Dytë Botërore, vrapuesi olimpik Lui Zamperini kalon 47 ditë në një varkë shpëtimi me dy të mbijetuar të tjerë. Më pas kapet nga flota Japoneze dhe dërgohet në një kamp të burgosurish lufte.
0 /0