Histori

A Royal Affair
0
A Royal Affair
Një mbretëreshë e re, e cila është e martuar me një mbret të çmendur, bie fshehurazi në dashuri me mjekun e saj, dhe së bashku ata fillojnë një revolucion që ndryshon një komb përgjithmonë.
0 /0
The Legend Is Born: Ip Man
0
HD
The Legend Is Born: Ip Man
Rezistenca e Ip Man-it kundër pushtuesit të huaj, së bashku me marrëdhëniet e tij, nën mbikëqyrjen e mjeshtrit të ri Wing Chun.
0 /0
Nomad: The Warrior
10
HD
Nomad: The Warrior
Një histori epike e vendosur në Kazakistanin e shekullit te 18, ku një i ri është i destinuar për ti bashkuar tre fiset ndërluftuese të vendit.
10 /1
Cinderella Man
0
HD
Cinderella Man
Bazuar në jetën e vërtetë të boksierit Xhejms Bradok, një boksieri të cilit karriera e tij mendohej se kishte marrë fund…
0 /0
Ip Man
10

Ip Man

2008
Ip Man
A semi-biographical account of Yip Man, the first martial arts master to teach the Chinese martial art of Wing Chun. The film focuses on events surrounding Ip that took place in the city of Foshan between the 1930s to 1940s during the Second Sino-Japanese War. Directed by Wilson Yip, the film stars Donnie Yen in the lead role, and features ...
10 /2
Veshtrim Kritik
6.7
Veshtrim Kritik
Emision satirik nga Cmendina Dublim.
6.7 /12
Kon-Tiki (2012)
0
HD
Kon-Tiki (2012)
Përshkimi epik i 4,300 miljeve të Oqeanit Paqësor nga eksploruesi legjendar norvegjez Thor Heyerdal mbi një trap me dru balse më 1947, vërtetoi se e njëjta gjë do të mund të kishte ndodhur në periudhën para-kolumbiane me shpërnguljen e amerikanojugorëve në Polinezi.
0 /0
Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016)
9
CAM
Billy Lynn’s Long Halftime Walk (2016)
19-vjeçari Billy Lynn është sjellë në shtëpi per një tur fitoreje pas një beteje te tmerreshme ne Irak. Nëpërmjet kthimeve mbas ne kohe filmi tregon se çfarë ka ndodhur me të vërtetë me skuadrën e tij - duke dhene kontrastin e realitetit te luftës me perceptimet e Amerikës.
9 /1
Invictus (2009)
0
HD
Invictus (2009)
Nelson Mandela, në mandatin e tij të parë si President i Afrikës së Jugut, fillon një ndërmarrje të veçantë për të bashkuar vendin që po shkatërrohet nga aparteidi: merr ekipin kombëtar regbi në një mision për të fituar Kupën e Botës në Rugby në vitin 1995.
0 /0
The Way Back
0
The Way Back
Katër herë i nominuari për Oscar Ed Harris, i nominuari për Oscar Saoirse Ronan dhe Colin Farrel luajnë në këtë sagë epike rreth mbijetesës nga regjizori gjashtë herë i nominuar për Oscar Peter Weir. I frymëzuar nga një histori e vërtetë e jashtëzakonshme, The Way Back nis më 1940 kur shtatë të burgosur tentojnë të pamundurën: të arratisen nga një ...
0 /0
Nëntori i dytë (1982)
10
HD
Nëntori i dytë (1982)
Ngjarja e shpalljes së Pavarësisë, kur personalitetet më të famshëm të kombit, të udhëhequr nga Ismail Qemali, pas shumë pengesash ngritën flamurin shqiptar në Vlorë.
10 /4
Agora (2009)
9
HD
Agora (2009)
Një dramë historike e vendosur në Egjiptin Romak, për filozofen Hypatia të Aleksandrisë dhe lidhjen e saj me skllavin e saj Davus, i cili është i ndarë mes dashurisë për të dhe mundësisë për të fituar lirinë duke u bashkuar me valën në rritje të Kristianizmit....
9 /1
Ben-Hur (2016)
8.5
HD
Ben-Hur (2016)
Pa të drejtë, fisniku Xhuda Ben Hër bëhet skllav nga Roma dhe transferohet në det, por pasi shpëton nga vuajtjet e tij, Ben Hër kthehet për të marrë hak ndaj mikut të tij më të mirë Romak, i cili e tradhëtoi...
8.5 /2
War of the Arrows (2011)
0
HD
War of the Arrows (2011)
Gjatë pushtimit të dytë të Mançuve në Kore më 1636, një fshat sulmohet nga ushtarët mançurianë. Ata rrëmbejnë Ja In-in ditën që do të martohej me dashurinë e saj të fëmijërisë Seo Gun. Vëllai i saj, Nam Ji, një harkëtar i aftë dhe gjahtar, kthehet në fshat dhe mëson se motra e tij u rrëmbye për t’u bërë skllave. Nam ...
0 /0
Hacksaw Ridge (2016)
9.5
Hacksaw Ridge (2016)
Doktori i ushtrisë amerikane të Luftës së Dytë Botërore, i cili shërbeu gjatë betejës së Okinavës, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në të parin kundërshtues të ndërgjegjshëm në historinë amerikane, të cilit i jepet Medalja e Nderit
9.5 /8
Assassin’s Creed (2016)
8.9
HD
Assassin’s Creed (2016)
Lynch zbulon se eshte pasardhes i nje shoqerie sekrete vrasesh nga kujtimet gjenetike te cilat e lejojne ate te perjetoj aventurat e paraardhesit te tij, Agilar, ne Spanjen e shekullit te 15. Pas fitimit të njohurive dhe aftësive të pabesueshme ai është gati për të dale kunder Kaloresve Templare në ditët e sotme.
8.9 /28
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen (2010)
10
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen (2010)
Shtatë vjet pas vdekjes se Chen-Zhen, i cili u qëllua pasi zbuloi se kush ishte vrasësi i mjeshterit te tij, në qytet vjen një i huaj i cili miqësohet me një bos droge vendas…
10 /1
Mohenjo Daro (2016)
10
HD
Mohenjo Daro (2016)
Ne vitin 2016 para krishtit, nje fermer udheheq nje kryengritje ne qytetin e Mohenjo daro.
10 /2
Capsule (2015)
0
HD
Capsule (2015)
Gaj është një pilot britanik, i cili qëndron në krye të një misioni në hapsirë. Ai është trajnuar për tre vjet dhe tani ndodhet i vetëm në hapsirë, me një anije që nuk funksionon mirë. Ai ka kontakte të pakta me Britaninë, disa komunikime të pazakonta me Shtetet e Bashkuara dhe disa komunikime jokonformiste me Rusinë. Kush do ta ndihmojë ...
0 /0
Valkyrie
0

Valkyrie

2008
Valkyrie
Një dramatizim i 20 korrikut të oficerëve Gjermanë një grusht shteti politik vrasje, dhunë tej të dëshpëruar për parandalimin e luftës së Dytë Botërore.
0 /0