Komedi

Headshot
9

Headshot

2016
Headshot
A young man washes ashore, his memory gone - but his past comes back to haunt him after he is nursed back to health and his killing ability is needed when he takes on a powerful drug lord.
9 /6
I Don’t Feel at Home in This World Anymore
5.7
I Don’t Feel at Home in This World Anymore
When a depressed woman is burglarized, she finds a new sense of purpose by tracking down the thieves alongside her obnoxious neighbor. But they soon find themselves dangerously out of their depth against a pack of degenerate criminals.
5.7 /3
The Protector
9.6
The Protector
Billy Wong is a New York City cop whose partner is gunned down during a robbery. Billy and his new partner, Danny Garoni, are working security at a fashion show when a wealthy man's daughter, Laura Shapiro, is kidnapped. The Federal authorities suspect that Laura's father is involved with Mr. Ko, a Hong Kong drug kingpin, so the NYC police ...
9.6 /5
Bend It Like Beckham
7
Bend It Like Beckham
Jess Bhamra, the daughter of a strict Indian couple in London, is not permitted to play organized soccer, even though she is 18. When Jess is playing for fun one day, her impressive skills are seen by Jules Paxton, who then convinces Jess to play for her semi-pro team. Jess uses elaborate excuses to hide her matches from her family ...
7 /3
Gorgeous
10

Gorgeous

1999
Gorgeous
When Ah Bu, a girl from a small fishing town in Taiwan, finds a glass bottle with a romantic message, she travels to Hong Kong to find her prince charming. As it turns out, her prince charming, Albert, happens to be gay. But all is not lost when Ah Bu meets the dashing Chi Wu. Meanwhile, Ah Bu's boyfriend from ...
10 /1
Rules Don’t Apply
8
Rules Don’t Apply
It's Hollywood, 1958. Small town beauty queen and devout Baptist virgin Marla Mabrey, under contract to the infamous Howard Hughes, arrives in Los Angeles. At the airport, she meets her driver Frank Forbes, who is engaged to be married to his seventh grade sweetheart and is a deeply religious Methodist. Their instant attraction not only puts their religious convictions to ...
8 /3
Armour of God II: Operation Condor
5.5
Armour of God II: Operation Condor
Agent Jackie is hired to find WWII Nazi gold hidden in the Sahara desert. He teams up with three bungling women (the 3 stooges?) who are all connected in some way. However a team of mercenries have ideas on the ownership of the gold. A battle / chase ensues as to who gets there first. Lots of choregraphed Kung-Fu and ...
5.5 /2
Armour of God
9
Armour of God
Jackie Chan stars as Asian Hawk, an Indiana Jones-style adventurer looking to make a fortune in exotic antiquities. After Hawk discovers a mysterious sword in Africa, a band of Satan-worshipping monks kidnap his ex-girlfriend Lorelei, demanding the sword as ransom as well as other pieces of the legendary Armour of God - a magical outfit dating back to the Crusades.
9 /1
The Family Fang (2015)
0
HD
The Family Fang (2015)
Vėlla e motėr rikthehen nė shtėpi pėr tė kėrkuar prindėrit e tyre tė famshėm.
0 /0
Senior Skip Day (2008)
0
Senior Skip Day (2008)
Kur Adami i tregon padashje drejtorit tė shkollės se ku do tė bėjnė festė me rastin e ditės pushim, ai mendon shtėpinė e tij si njė vend alternativ...
0 /0
Hobo with a Shotgun
0
HD
Hobo with a Shotgun
A vigilante homeless man pulls into a new city and finds himself trapped in urban chaos, a city where crime rules and where the city's crime boss reigns. Seeing an urban landscape filled with armed robbers, corrupt cops, abused prostitutes and even a pedophile Santa, the Hobo goes about bringing justice to the city the best way he knows how ...
0 /0
Detention (2011)
8
HD
Detention (2011)
Josh Hutcherson, Dane Cook dhe Spencer Locke luajnė te DĖNIMI, njė komedi-horror adoleshentėsh ku nxėnėsit vendas tė Liqenit tė Pėrhimėt duhet tė mbijetojnė vitin e tyre tė fundit tė shkollės sė mesme. Pengesė nė rrugėn e tyre ėshtė Hirushja, njė vrasėse filmash qė duket se ka ardhur nė jetė dhe po gjuan nxėnėsit e shkollės. Ndėrsa koha kalon dhe trupat ...
8 /1
Boo! A Madea Halloween (2016)
5.5
HD
Boo! A Madea Halloween (2016)
Madea e gjen veten në mes të një rrëmuje të plotë kur shkon në një shtëpi të pushtuar nga fantazmat, lugetërit e qenie të tjera të mbinatyrshme ndërkohë që duhet të kujdeset për një grup adoleshentësh të pasjellshëm.
5.5 /2
A Street Cat Named Bob (2016)
10
HD
A Street Cat Named Bob (2016)
Bazuar në librin bestseller në të gjithë botën. Historia se si Xhejms Bouen, një këngëtar rruge dhe një i varur nga droga në përpjekje për ta lënë, i ndryshon jeta kur takon një mace rruge kuqalashe.
10 /1
Asterix at the Olympic Games (2008)
0
Asterix at the Olympic Games (2008)
Asteriksi dhe Obeliksi konkurrojnë në Lojërat Olimpike për të ndihmuar mikun e tyre Alafoliks që të martohet me Princeshë Irinën. Brutusi gjithashtu mundohet të fitojë garën me skuadrën e tij dhe të heqë qafe babanë, Jul Çezarin.
0 /0
Death Race 2050 (2016)
0
HD
Death Race 2050 (2016)
Në vitin 2050 qeveria organizon një garë vdekjeje për të ulur numrin e lartë të popullsisë së vendit.
0 /0
Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood
0
HD
Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood
"Dont Be a Menace to South Central While Drinking your Juice in the Hood" është një parodi e filmave te SH.B.A-s për jetesën në lagje-geto. Si "Boyz n the Hood", "South Central", "Menace II Society", "Higher Learning" dhe "Juice". Do e ndjekim Trejin ndërsa ai kthehet te vendi ku është rritur dhe takon të atin dhe miqtë e tij. ...
0 /0
Rubber (2010)
10
HD
Rubber (2010)
Një një qytet të shkretë një gomë makine që ka fuqinë shkatërruese është bërë vrasëse e shum njerzeve , ndërsa një grua misterioze bëhet obsesion i tij.
10 /1
Arthur (2011)
0
HD
Arthur (2011)
Russell Brand rishpik rolin e miliarderit të adhurueshëm Artur Bak, një njeri i papërgjegjshëm i cili është mbështetur gjithmonë në dy gjëra: në pasurinë e tij të pafund dhe në dadon e tij të përjetshme Hobson (fituesja e Academy Award Helen Mirren) për ta mbajtur larg telasheve. Tani ai përballet me sfidën e tij më të madhe: të zgjedhë midis ...
0 /0
La La Land (2016)
9
HD
La La Land (2016)
Një pianist xhazi në Los Angeles bie në dashuri me një vajzë që aspiron të bëhet aktore.
9 /25
Open