Best of 2016

xXx: Return of Xander Cage (2017)
9.1
CAM
xXx: Return of Xander Cage (2017)
Xander Cage mendohet se vdes gjate nje incidenti, por ne nje menyre te panjohur ai rikthehet perseri ne aksion per nje detyre se bashku me ndihmesin e tij Augustus Gibbons.
9.1 /44
La La Land (2016)
9
HD
La La Land (2016)
Një pianist xhazi në Los Angeles bie në dashuri me një vajzë që aspiron të bëhet aktore.
9 /26
Sing (2016)
9.1
CAMHD
Sing (2016)
Një koalë e quajtur Buster Moon ka një mundësi të fundit për t’i rikthyer shkëlqimin teatrit të tij, duke organizuar konkursin më të madh të këndimit në botë.
9.1 /21
Passengers (2016)
8.2
CAM
Passengers (2016)
Një anije kozmike që po udhëton drejt një planeti koloni të largët dhe po transporton mijëra njerëz ka një mosfunksionim në dhomat e gjumit. Si rezultat, dy udhëtarë zgjohen 90 vite përpara.
8.2 /22
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
7.8
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Rebelët ndërmarrin një hap të rrezikshëm për të vjedhur planet e Death Star, duke ndërtuar kështu një sagë të re për t’u ndjekur.
7.8 /8
Max Steel (2016)
8.8
CAMHD
Max Steel (2016)
Aventurat e adoleshentit Max McGrath dhe shoqëruesit të tij alien Steel, të cilët duhet të bashkojnë e kombinojnë fuqitë e tyre të reja e të llahtarshme, për t’u shndërruar në superheroin Max Steel, i cili karikohet me energjinë që Max ka përbrenda.
8.8 /8
Underworld Blood Wars (2016)
9.4
HD
Underworld Blood Wars (2016)
Underworld Blood Wars : Vampirja Selene lufton për t’i dhënë fund luftës së përjetshme midis fisit Lycan dhe grupit të vampirëve që e tradhëtuan atë.
9.4 /17
Allied (2016)
7.4
HD
Allied (2016)
Allied : Në vitin 1942, një oficer i shërbimit inteligjent takohet në Afrikën e Veriut me një femër, luftëtare të Rezistencës Franceze, në një mision vdekjeprurës në territorin e armikut. Kur ata ribashkohen në Londër, marrëdhënia e tyre vendoset në provë nga presionet e luftës.
7.4 /13
Moana (2016)
9.1
CAM
Moana (2016)
Një vajze e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.
9.1 /39
Hacksaw Ridge (2016)
9.5
Hacksaw Ridge (2016)
Doktori i ushtrisë amerikane të Luftës së Dytë Botërore, i cili shërbeu gjatë betejës së Okinavës, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në të parin kundërshtues të ndërgjegjshëm në historinë amerikane, të cilit i jepet Medalja e Nderit
9.5 /8
Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
8.7
HD
Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
Aventurat e shkrimtarit Newt Scamander në komunitetin sekret të shtrigave dhe magjistarëve në New York, shtatëdhjetë vjet përpara se Harry Potter të lexonte librin e tij në shkollë.
8.7 /20
Arrival (2016)
9.9
HD
Arrival (2016)
Një gjuhëtare rekrutohet nga ushtria për të ndihmuar në përkthimin e komunikimeve të alienëve
9.9 /10
Don’t Think Twice (2016)
0
HD
Don’t Think Twice (2016)
Kur një anëtar i një grupi të famshëm improvizimi të Nju Jorkut fiton një mundësi të madhe, pjesa tjetër e grupit, (miq të ngushtë), fillojnë të kuptojnë se jo të gjithë do t'ia dalin të jenë të suksesshëm.
0 /0
Assassin’s Creed (2016)
8.9
HD
Assassin’s Creed (2016)
Lynch zbulon se eshte pasardhes i nje shoqerie sekrete vrasesh nga kujtimet gjenetike te cilat e lejojne ate te perjetoj aventurat e paraardhesit te tij, Agilar, ne Spanjen e shekullit te 15. Pas fitimit të njohurive dhe aftësive të pabesueshme ai është gati për të dale kunder Kaloresve Templare në ditët e sotme.
8.9 /28
Office Christmas Party (2016)
7.5
Office Christmas Party (2016)
Kur motra e tij Aniston e kercenon se do ta mbylli filialin e tij , menaxheri filialit T J Miller organizon nje feste Krishtelindjesh epike per te sjell nje klient te madhe dhe te shpetoj, por festa del jashte kontrollit...
7.5 /10
Finding Dory
10
HD
Finding Dory
Peshku blu miqësore, por harraqe, fillon një kërkim për prindërit e saj të humbur, dhe të gjithë mësojnë rreth kuptimit të vërtetë të familjes, përgjatë udhëtimit të saj.
10 /3
Now You See Me 2
9.2
HD
Now You See Me 2
Katër Kalorësit rishfaqen dhe rekrutohen me forcë nga një gjeni teknologjie për të realizuar grabitjen e tyre më të pamundur deri më tani.
9.2 /13
Suicide Squad
8.8
HD
Suicide Squad
Një agjenci qeveritare sekrete rekruton super-kriminelët e burgosur për të ekzekutar misione sekrete qeveritare, në shkëmbim të mëshirës.
8.8 /16