Aventure

The Protector
9.6
The Protector
Billy Wong is a New York City cop whose partner is gunned down during a robbery. Billy and his new partner, Danny Garoni, are working security at a fashion show when a wealthy man's daughter, Laura Shapiro, is kidnapped. The Federal authorities suspect that Laura's father is involved with Mr. Ko, a Hong Kong drug kingpin, so the NYC police ...
9.6 /5
Gorgeous
10

Gorgeous

1999
Gorgeous
When Ah Bu, a girl from a small fishing town in Taiwan, finds a glass bottle with a romantic message, she travels to Hong Kong to find her prince charming. As it turns out, her prince charming, Albert, happens to be gay. But all is not lost when Ah Bu meets the dashing Chi Wu. Meanwhile, Ah Bu's boyfriend from ...
10 /1
Armour of God II: Operation Condor
5.5
Armour of God II: Operation Condor
Agent Jackie is hired to find WWII Nazi gold hidden in the Sahara desert. He teams up with three bungling women (the 3 stooges?) who are all connected in some way. However a team of mercenries have ideas on the ownership of the gold. A battle / chase ensues as to who gets there first. Lots of choregraphed Kung-Fu and ...
5.5 /2
Armour of God
9
Armour of God
Jackie Chan stars as Asian Hawk, an Indiana Jones-style adventurer looking to make a fortune in exotic antiquities. After Hawk discovers a mysterious sword in Africa, a band of Satan-worshipping monks kidnap his ex-girlfriend Lorelei, demanding the sword as ransom as well as other pieces of the legendary Armour of God - a magical outfit dating back to the Crusades.
9 /1
Mission: Impossible III (2006)
0
Mission: Impossible III (2006)
Agjenti Ithan Hunt do tė ndjekė njė trafikant armėsh tė rrezikshėm i cili i kėrcėnon jetėn atij dhe tė fejuarės...
0 /0
The Great Wall (2016)
8.5
HD
The Great Wall (2016)
Kur një tregtar mercenar u burgos brenda Murit të Madh, ai zbulon misterin që fshihet pas njërës prej mrekullive të botës. Pas rrethimit që vjen nga përbindëshat, kërkimi i tij për pasuri kthehet në një udhëtim drejt heroizmit kur i bashkohet një ushtrie të madhe luftëtarësh elitë për të përballur forcën e paimagjinueshme dhe mesa duket të pandalshme.
8.5 /6
Operation Mekong (2016)
10
HD
Operation Mekong (2016)
Bazuar në ngjarjet e vërteta të njohura si Masakra e Mekongut, ku 2 anije kineze u zunë në pritë dhe vdiqën 13 peshkatarë, Kina ngriti menjëherë një grup të veçantë, për të shkatërruar organizatën Trekëndëshi i Artë që bënte ligjin në lumë dhe tek zonat përreth.
10 /1
Kon-Tiki (2012)
0
HD
Kon-Tiki (2012)
Përshkimi epik i 4,300 miljeve të Oqeanit Paqësor nga eksploruesi legjendar norvegjez Thor Heyerdal mbi një trap me dru balse më 1947, vërtetoi se e njëjta gjë do të mund të kishte ndodhur në periudhën para-kolumbiane me shpërnguljen e amerikanojugorëve në Polinezi.
0 /0
xXx: Return of Xander Cage (2017)
9
CAM
xXx: Return of Xander Cage (2017)
Xander Cage mendohet se vdes gjate nje incidenti, por ne nje menyre te panjohur ai rikthehet perseri ne aksion per nje detyre se bashku me ndihmesin e tij Augustus Gibbons.
9 /43
Asterix at the Olympic Games (2008)
0
Asterix at the Olympic Games (2008)
Asteriksi dhe Obeliksi konkurrojnë në Lojërat Olimpike për të ndihmuar mikun e tyre Alafoliks që të martohet me Princeshë Irinën. Brutusi gjithashtu mundohet të fitojë garën me skuadrën e tij dhe të heqë qafe babanë, Jul Çezarin.
0 /0
Lost in the Pacific (2016)
0
Lost in the Pacific (2016)
Një histori që përqendrohet te një grup pasagjerësh elitë të një aeroplani luksoz, fluturim që kthehet në një fatkeqësi.
0 /0
Oz: The Great and Powerful (2013)
0
HD
Oz: The Great and Powerful (2013)
Oskar Digsi, një magjistar amator dhe i djallëzuar që punon në një cirk diku në Kansas, hipën në balonën e tij dhe përfundon në Vendin e Ozit. Fati i tij ndryshon sepse aty të gjithë mendojnë se ai është një magjistar i madh. Por shumë shpejt ai do të përballet me tre magjistare të cilat dyshojnë në aftësitë e tij.
0 /0
The Dragonphoenix Chronicles: Indomitable
0
The Dragonphoenix Chronicles: Indomitable
Një luftëtar barbar i shpëton skllevërisë dhe i vihet pas ish pronari i tij, ndërsa ai përpiqet të kthehet në vendin e tij.
0 /0
The Warrior’s Gate (2016)
10
HD
The Warrior’s Gate (2016)
Një adoleshent gjen një portë e cila e transporton në Kinën e lashtë. Aty ai mëson që aftësitë që merr nga video lojërat t'i kthejë në aftësi dyluftimi.
10 /3
From Mexico With Love
0
HD
From Mexico With Love
Një trainer që tashmë e ka humbur shkëlqimin e tij merr përsipër të stërvisë një boksier të ri kokëfortë dhe vetë-shkatërrues.
0 /0
Yogi Bear (2010)
0
HD
Yogi Bear (2010)
Një regjisor dokumentar udhëton në Jellystone Park për të xhiruar një projekt dhe më shpejt kalon shtigjet me Yogi Bear, ndihmës Boo-Boo e tij, dhe Ranger Smith.
0 /0
Ronin
10

Ronin

1998
Ronin
A briefcase with undisclosed contents – sought by Irish terrorists and the Russian mob – makes its way into criminals' hands. An Irish liaison assembles a squad of mercenaries, or 'ronin', and gives them the thorny task of recovering the case.
10 /1
Cast Away (2000)
0
HD
Cast Away (2000)
Një ekzekutiv i FedEx duhet të transformojë veten fizikisht dhe emocionalisht për ti mbijetuar , pasi airoplani i tij rrëzohet  në një ishull të shkretë.
0 /0
Battle of the Damned
10
Battle of the Damned
Following a deadly viral outbreak, private military soldier Max Gatling leads a handful of survivors and a ragtag band of robots against an army of the infected.
10 /4
Open