Aksion

Headshot
10

Headshot

2016
Headshot
A young man washes ashore, his memory gone - but his past comes back to haunt him after he is nursed back to health and his killing ability is needed when he takes on a powerful drug lord.
10 /1
Force 2
8.5

Force 2

2016
Force 2
ACP Yashvardhan teams up RAW Agent KK to bring down the master mind terrorist, Shiv.
8.5 /2
Next
0

Next

2007
Next
Las Vegas showroom magician Cris Johnson has a secret which torments him: he can see a few minutes into the future. Sick of the examinations he underwent as a child and the interest of the government and medical establishment in his power, he lies low under an assumed name in Vegas, performing cheap tricks and living off small-time gambling "winnings." ...
0 /0
The Protector
9.3
The Protector
Billy Wong is a New York City cop whose partner is gunned down during a robbery. Billy and his new partner, Danny Garoni, are working security at a fashion show when a wealthy man's daughter, Laura Shapiro, is kidnapped. The Federal authorities suspect that Laura's father is involved with Mr. Ko, a Hong Kong drug kingpin, so the NYC police ...
9.3 /3
Gorgeous
0

Gorgeous

1999
Gorgeous
When Ah Bu, a girl from a small fishing town in Taiwan, finds a glass bottle with a romantic message, she travels to Hong Kong to find her prince charming. As it turns out, her prince charming, Albert, happens to be gay. But all is not lost when Ah Bu meets the dashing Chi Wu. Meanwhile, Ah Bu's boyfriend from ...
0 /0
Armour of God II: Operation Condor
10
Armour of God II: Operation Condor
Agent Jackie is hired to find WWII Nazi gold hidden in the Sahara desert. He teams up with three bungling women (the 3 stooges?) who are all connected in some way. However a team of mercenries have ideas on the ownership of the gold. A battle / chase ensues as to who gets there first. Lots of choregraphed Kung-Fu and ...
10 /1
Armour of God
9
Armour of God
Jackie Chan stars as Asian Hawk, an Indiana Jones-style adventurer looking to make a fortune in exotic antiquities. After Hawk discovers a mysterious sword in Africa, a band of Satan-worshipping monks kidnap his ex-girlfriend Lorelei, demanding the sword as ransom as well as other pieces of the legendary Armour of God - a magical outfit dating back to the Crusades.
9 /1
Master
0

Master

2016
Master
An intellectual crime investigation team goes after company Won Network. The company is involved in a massive fraud case. Kim Jae-Myung is the leader of intellectual crime investigation team. He is smart, charismatic, aggressive and bold to lead the intellectual crime investigation team. President Jin is the president of Won Network. Park Jang-Goon is the Section Chief of ...
0 /0
Logan (2017)
8
CAM
Logan (2017)
Në të ardhmen e afërt, Logan tashmë i plakur kujdeset për Profesorin X të sëmurë, në një strofull në kufirin Meksikan. Por, përpjekjet e Logan për t’u fshehur nga bota dhe trashëgimia e tij u afrohen fundit, kur një mutante e re mbërrin, e cila ndiqet nga forcat e errëta.
8 /6
John Wick: Chapter 2
8.4
CAMHD
John Wick: Chapter 2
Vazhdimi i aventurave të ish-vrasësit me pagesë, John Wick.
8.4 /15
Cobra
0

Cobra

1986
Cobra
Nje polic i ashper me krimin duhet te mbroje te vetmen deshmitare te nje vrasje te nje kulti me qellime te medha...
0 /0
Warrior Savitri
0
HD
Warrior Savitri
Nje adaptim ne kohet moderne te legjendes Savitri nga eposi Indian.
0 /0
Baar Baar Dekho
4
HD
Baar Baar Dekho
Ne kete film paraqiten uljet dhe ngritjet ne nje lidhje romantike.
4 /3
Stake Land (2010)
0
HD
Stake Land (2010)
Martini ishte njė djalosh i zakonshėm adoleshent para se vendi tė rrėnohej nė njė humnerė katastrofe ekonomike dhe politike. Njė epidemi vampirėsh ka pėrfshirė atė ēfarė ka mbetur nga qytetet e braktisura tė kombit dhe ėshtė nė dorė tė Zotėrisė, njė gjahtari tė ashpėr vampirėsh, ta ēojė Martinin shėndoshė e mirė nė veri tė Kanadasė, Edenin e Ri tė kontinentit.
0 /0
My Father Die (2016)
10
HD
My Father Die (2016)
"My Father Die" : Asheri pasi merr vesh pėr lirimin e babait tė tij nga burgu pėr sjellje tė mirė, pėrgatitet tė hakmerret ndaj tij pėr shkak se ai i vrau vėllain.
10 /1
Mission: Impossible III (2006)
0
Mission: Impossible III (2006)
Agjenti Ithan Hunt do tė ndjekė njė trafikant armėsh tė rrezikshėm i cili i kėrcėnon jetėn atij dhe tė fejuarės...
0 /0
Hobo with a Shotgun
0
HD
Hobo with a Shotgun
A vigilante homeless man pulls into a new city and finds himself trapped in urban chaos, a city where crime rules and where the city's crime boss reigns. Seeing an urban landscape filled with armed robbers, corrupt cops, abused prostitutes and even a pedophile Santa, the Hobo goes about bringing justice to the city the best way he knows how ...
0 /0
The Italian Job (2003)
10
HD
The Italian Job (2003)
Pasi u tradhëtuan dhe u lanë për të vdekur në Itali, Çarli dhe skuadra e e tij planifikojnë një vjedhje ari kundër ish aleatit të tyre.
10 /1
The Great Wall (2016)
8.5
HD
The Great Wall (2016)
Kur një tregtar mercenar u burgos brenda Murit të Madh, ai zbulon misterin që fshihet pas njërës prej mrekullive të botës. Pas rrethimit që vjen nga përbindëshat, kërkimi i tij për pasuri kthehet në një udhëtim drejt heroizmit kur i bashkohet një ushtrie të madhe luftëtarësh elitë për të përballur forcën e paimagjinueshme dhe mesa duket të pandalshme.
8.5 /6
Operation Mekong (2016)
10
HD
Operation Mekong (2016)
Bazuar në ngjarjet e vërteta të njohura si Masakra e Mekongut, ku 2 anije kineze u zunë në pritë dhe vdiqën 13 peshkatarë, Kina ngriti menjëherë një grup të veçantë, për të shkatërruar organizatën Trekëndëshi i Artë që bënte ligjin në lumë dhe tek zonat përreth.
10 /1
Open