what going on?
Wonder Woman

Wonder Woman

Power. Grace. Wisdom. Wonder. May. 30, 2017 US. 141 Min. PG-13
Your rating: 0
9 12 votes

Video trailer

Director

Cast

Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Chris Pine isSteve Trevor
Steve Trevor
Connie Nielsen isQueen Hippolyta
Queen Hippolyta
Robin Wright isGeneral Antiope
General Antiope
Danny Huston isGeneral Erich Ludendorff
General Erich Ludendorff
David Thewlis isSir Patrick
Sir Patrick
Elena Anaya isMaru / Doctor Poison
Maru / Doctor Poison
Lucy Davis isEtta Candy
Etta Candy

Synopsis

Përpara se të bëhej Wonder Woman, ajo ishte Diana, princesha e Amazonës e një luftëtare e stërvitur. Kur një avion rrëzohet në ishull dhe piloti i saj e informon rreth konfliktit të botës së jashtme, ajo largohet nga vendi i saj për të luftuar një luftë që do t’i japë fund të gjitha luftërave, duke zbuluar kështu fuqitë e saj të plota dhe fatin e vërtetë.

Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Wonder Woman
Original title Wonder Woman
IMDb Rating 8.3 52,273 votes
TMDb Rating 7.2 476 votes

Similar titles

Everly
Exodus: Gods and Kings
Kaabil
Kung Fu Panda 3
Falcon Rising
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
John Wick: Chapter 2
47 Ronin (2013)
Die Hard: With a Vengeance
The Gunman
Risen
G-Force (2009)