White House Down

White House Down

It Will Start Like Any Other Day. Jun. 26, 2013 USA 131 Min. PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Director

Cast

Jamie Foxx isPresident James Sawyer
President James Sawyer
Nicolas Wright isDonnie the Guide
Donnie the Guide
Michael Murphy isVice President Hammond
Vice President Hammond

Synopsis

Teksa bënte një tur me vajzën e tij në Shtëpinë e Bardhë, një polic hidhet në aksion për të shpëtuar vajzën e tij dhe presidentin nga një grup paraushtarakësh të armatosur rëndë .

White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
White House Down
Original title White House Down
IMDb Rating 6.4 165,238 votes
TMDb Rating 6.4 1298 votes

Similar titles

Killing Season
Silent Retreat
Boyhood
Pride and Prejudice and Zombies
New Initial D the Movie Legend 2 – Racer
Room
Gone Girl
The Other Half
A Haunting at Silver Falls
Saheb Bibi Golaam (2016)
Berserk: The Golden Age Arc 3 – Descent
In a Valley of Violence (2016)