When the Game Stands Tall

When the Game Stands Tall

Its Not How Hard You Fall, Its How You Get Back Up Aug. 22, 2014 USA 115 Min. PG
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Director

Cast

Jim Caviezel isBob Ladouceur
Bob Ladouceur
Michael Chiklis isTerry Eidson
Terry Eidson
Laura Dern isBev Ladouceur
Bev Ladouceur
Clancy Brown isMickey Ryan
Mickey Ryan
Stephan James isT.K. Kelly
T.K. Kelly
Matthew Daddario isDanny Ladouceur
Danny Ladouceur

Synopsis

Bazuar në një histori të vërtetë. Rrugëtimi i skuadrës legjendare me në krye trajnerin Bob Ladokër, i cili i mori spartanët e shkollës së mesme “De La Salle” dhe vendosi nje rekord ne futbollin amerikan prej 151 fitoresh rradhazi.

When the Game Stands Tall
When the Game Stands Tall
When the Game Stands Tall
When the Game Stands Tall
When the Game Stands Tall
When the Game Stands Tall
When the Game Stands Tall
Original title When the Game Stands Tall
IMDb Rating 6.7 12,685 votes
TMDb Rating 6.2 89 votes

Similar titles

Sugar Mountain (2016)
A Tale of Love and Darkness
Layer Cake
Run All Night
Cast Away (2000)
Zodiac
Atonement (2007)
Kill the Messenger
Interstellar
Room
The Skeleton Twins
Ben-Hur (2016)