what going on?
War of the Arrows (2011)

War of the Arrows (2011)

A Hero is Born, The Legend Begins Aug. 10, 2011 South Korea 122 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Kim Han-min
Director

Cast

Park Hae-Il isChoi Nam-yi
Choi Nam-yi
Moon Chae-won isChoi Ja-in
Choi Ja-in
Kim Mu-yeol isSeo-goon
Seo-goon
Ryu Seung-ryong isJyuushinta
Jyuushinta
Lee Da-wit isyoung Choi Nam-yi
young Choi Nam-yi
Lee Han-Wi isGab-yong
Gab-yong
Lee Kyoung-young isKim Mu-seon
Kim Mu-seon

Synopsis

Gjatë pushtimit të dytë të Mançuve në Kore më 1636, një fshat sulmohet nga ushtarët mançurianë. Ata rrëmbejnë Ja In-in ditën që do të martohej me dashurinë e saj të fëmijërisë Seo Gun. Vëllai i saj, Nam Ji, një harkëtar i aftë dhe gjahtar, kthehet në fshat dhe mëson se motra e tij u rrëmbye për t’u bërë skllave. Nam Ji ka një të kaluar tragjike; kur ishin fëmijë, ai dhe Ja In-i dëshmuan vrasjen e babait të tyre nga Mbreti tradhtar Injo dhe më pas u rritën nga babai i Seo Gunit. Ja In-i iu shit Princit Dorgon aleati i të cilit, Jiustina, është harkëtari i tij më i mirë, udhëheqësi i trupave dhe komandon një forcë elitare luftëtarësh. Ndërsa Nam Ji kërkon të shpëtojë motrën e tij, përballet me Jiustinën dhe trupat e tij.

War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
War of the Arrows (2011)
Original title 최종병기 활
IMDb Rating 7.2 8,680 votes
TMDb Rating 6.4 32 votes

Similar titles

Z for Zachariah
Viking Legacy (2016)
Falcon Rising
Snow White and the Huntsman
Cinderella
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen (2010)
G-Force (2009)
Jumanji: Welcome to the Jungle
Logan (2017)
The Bling Ring
Borg vs McEnroe
Manglehorn