Vive la France

Vive la France

Feb. 19, 2013 France N/A
Your rating: 0
7.9 9 votes

Video trailer

Director

Cast

Ary Abittan isJafaraz Ouechmagül
Jafaraz Ouechmagül
Jérôme Commandeur isGendarme centre de rétention
Gendarme centre de rétention
Vincent Moscato isOncle Momo
Oncle Momo
Guilaine Londez isTante Nanette
Tante Nanette
Jean-François Perrone isChef nationaliste corse
Chef nationaliste corse
Blanche Raynal isPrésidente de la République française
Présidente de la République française

Synopsis

Muzafar dhe Feruz janë dy barinj zemërmirë nga një vend i vogël në Azinë Qendrore që askush s’e ka dëgjuar. Për të tërhequr vëmendje ndërkombëtare, djali i presidentit Tabouli vendos të dërgojë dy barinjtë për të shkatërruar Kullën Eifel!

Vive la France
Vive la France
Vive la France
Vive la France
Original title Vive la France
IMDb Rating 5.8 2,628 votes
TMDb Rating 5.1 76 votes

Similar titles

Shanghai Noon
Home Alone 4
Get Hard
The Nut Job 2: Nutty by Nature
Maximum Ride
Bend It Like Beckham
Waffle Street
Vampire Academy
Dishoom (2016)
Arthur (2011)
Zip & Zap and the Captain’s Island (2016)
Kevin Hart: What Now?