what going on?
click on ad to close
Vengeance (2009)

Vengeance (2009)

May. 20, 2009 Hong Kong, France 108 Min. NOT RATED
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Johnnie To
Director

Cast

Johnny Hallyday isFrancis Costello
Francis Costello
Anthony Wong isLee Yuen Kwai
Lee Yuen Kwai
Simon Yam isGeorge Fung
George Fung
Sylvie Testud isIrene Costello
Irene Costello
Vincent Sze isThompson Cheung Chi Shun
Thompson Cheung Chi Shun

Synopsis

Kur familja e vajzës së një kuzhinieri francez pëson pas një sulm të dhunshëm në Hong Kong ku mbeten të vdekur bashkëshorti dhe dy fëmijët e saj, ai betohet për hakmarrje.
Në ndihmë të tij bashkohen tre gjuajtës të cilët punojnë për mafian…

Vengeance (2009)
Vengeance (2009)
Vengeance (2009)
Vengeance (2009)
Original title Fuk sau
IMDb Rating 6.6 5,315 votes
TMDb Rating 6.1 19 votes

Similar titles

The Factory
G.I. Joe: The Rise of Cobra
Spectral (2016)
The Italian Job (2003)
Call of Heroes
The Prison (2017)
The Magnificent Seven (2016)
Bad Frank
The Girl on the Train (2016)
Ninja Apocalypse
True Legend (2010)
Capsule (2015)