what going on?
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The epic finale that will live forever Nov. 13, 2012 USA 115 Min. PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Bill Condon
Director

Cast

Kristen Stewart isIsabella '
Isabella '
Robert Pattinson isEdward Cullen
Edward Cullen
Taylor Lautner isJacob Black
Jacob Black
Peter Facinelli isCarlisle Cullen
Carlisle Cullen
Elizabeth Reaser isEsme Cullen
Esme Cullen
Ashley Greene isAlice Cullen
Alice Cullen
Jackson Rathbone isJasper Hale
Jasper Hale
Kellan Lutz isEmmett Cullen
Emmett Cullen
Nikki Reed isRosalie Hale
Rosalie Hale
Billy Burke isCharlie Swan
Charlie Swan

Synopsis

Kur Bela zgjohet pas transformimit të saj, e gjen veten si një nënë dhe si një vampir. Tashmë ajo nuk është më e brishtë dhe delikate siç ishte mësuar që ta shikonte Eduarti, por është shndërruar në dominuesen e lojës. Dhe ky shndërrim do t’i duhet asaj dhe Eduartit, për të mbrojtur vajzën e tyre nga Vollturët që mendojnë se Renesmeja është një kërcënim për llojin e tyre si vampirë. Pa dyshim që në ndihmë do jetë e gjithë familja e Eduartit dhe Njerëzit Ujqër që udhëhiqen nga shoku i ngushtë i Belës, Xhejkobi.

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2
Original title The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
IMDb Rating 5.5 188,827 votes
TMDb Rating 6.1 1638 votes

Similar titles

The Imitation Game
The Salesman
The Choice
Thumper
Dunkirk
Star Wars: The Force Awakens
Asterix at the Olympic Games (2008)
Suicide Squad
Battle of the Damned
Kill the Messenger
4 Minute Mile
Thor: Ragnarok