what going on?
True Memoirs of an International Assassin (2016)

True Memoirs of an International Assassin (2016)

The man. The myth. The memoirs. Nov. 11, 2016 USA TV-14
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Jeff Wadlow
Director

Cast

Kevin James isSam Larson / Mason Carver
Sam Larson / Mason Carver
Kim Coates isPresident Cueto
President Cueto
Zulay Henao isRosa Bolivar
Rosa Bolivar
Kelen Coleman isKylie Applebaum
Kylie Applebaum
Cheyanna Lavon Zubas isGirl in Pool / Sexy Girl
Girl in Pool / Sexy Girl
Yul Vazquez isGen. Ruiz
Gen. Ruiz

Synopsis

Pasi një botuese, ndryshon përmbajtjen e një libri rreth një vrasësi të tmerrshëm, duke e kthyer nga trillim, në të vërtetë, shkrimtari e gjen veten në botën e personazhit të librit dhe detyrohet të përjetojë rolin e personazhit të tij për të mbijetuar.

True Memoirs of an International Assassin (2016)
True Memoirs of an International Assassin (2016)
Original title True Memoirs of an International Assassin
IMDb Rating 6.0 3,170 votes
TMDb Rating 5.7 46 votes

Similar titles

Into the Storm
Boo! A Madea Halloween (2016)
The Intouchables (2011)
Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood
Kickboxer
A Street Cat Named Bob (2016)
The Heir Apparent: Largo Winch
Killing Season
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Kung Fu Panda 3
Braveheart
Warcraft