what going on?
True Legend (2010)

True Legend (2010)

Feb. 09, 2010 China 115 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Vincent Zhao isSu Can / Su Qi-Er
Su Can / Su Qi-Er
Zhou Xun isYuan Ying
Yuan Ying
Andy On isYuan Lie
Yuan Lie
Guo Xiaodong isMa Qingfeng
Ma Qingfeng
Jay Chou isGod of Wushu / Drunken God
God of Wushu / Drunken God
Michelle Yeoh isSister Yu
Sister Yu
Feng Xiaogang isPickpocket
Pickpocket
Cung Le isMilitia Leader
Militia Leader

Synopsis

Su Qi-Eri heq dorë nga jeta e tij si Gjeneral i shquar i Dinastisë Qing në mënyrë që të ndjekë ëndrrën e tij që të ketë një familje si dhe të hapë shkollën private të Arteve Marciale. Megjithatë ëndrra e tij shkatërrohet kur i vëllai i adoptuar Juan Li i rrëmben djalin dhe tenton ta vrasë Sunë. I shpëtuar nga gruaja e tij dhe nga doktoresha Ju, Suja perfeksionon teknikën e tij të luftimit në mënyrë që të kthehet dhe të shpëtojë djalin e tij. Gjatë kësaj kohe ai vuan nga vizione dhe mendon se po lufton me Zotin e Ushusë dhe Plakut të Urtë.

True Legend (2010)
True Legend (2010)
True Legend (2010)
True Legend (2010)
Original title Su Qi-Er
IMDb Rating 6.4 7,435 votes
TMDb Rating 6.1 27 votes

Similar titles

Sword Master
Jarhead 3: The Siege
The Last Survivors
John Wick: Chapter 2
Green Street Hooligans 2
End of a Gun (2016)
Godzilla
The Dragonphoenix Chronicles: Indomitable
District 9
The Magnificent Seven (2016)
Crouching Tiger, Hidden Dragon
Warrior Savitri