what going on?
Trolls Holiday

Trolls Holiday

Prepare to be merry and bright Nov. 01, 2017 26 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Anna Kendrick isPoppy (voice)
Poppy (voice)
Justin Timberlake isBranch (voice)
Branch (voice)
Zooey Deschanel isBridget (voice)
Bridget (voice)
Christopher Mintz-Plasse isKing Gristle (voice)
King Gristle (voice)
James Corden isBiggie (voice)
Biggie (voice)
Ron Funches isCooper (voice)
Cooper (voice)
Kunal Nayyar isGuy Diamond (voice)
Guy Diamond (voice)
Caroline Hjelt isChenille (voice)
Chenille (voice)
Aino Jawo isSatin (voice)
Satin (voice)
Walt Dohrn isCloud Guy / Smidge / Spider (voice)
Cloud Guy / Smidge / Spider (voice)

Synopsis

Katër filma vizatimorë, me personazhe të Walt Disney-t, në katër aventura argëtuese dhe komike. “Festa e trollëve”, “Baba Njëshi”, “Dita me borë” dhe “Agimi i Krudëve”… Trollët e lumtur, krijesa e vogël Oh që dëshiron të bëhet Babagjysh, Tipi që ndihmon miqtë e saj jashtëtokësorë dhe familja e rrallë e shpellarëve Krudë, që nuk e kërkojnë aventurën, por është aventura që i ndjek ata…

Trolls Holiday
Trolls Holiday
Trolls Holiday
Trolls Holiday
Trolls Holiday
Trolls Holiday
Original title Trolls Holiday
TMDb Rating 6.7 25 votes

Similar titles

Barbie: The Princess & The Popstar
Noah
Finding Dory
Against the Wild II: Survive the Serengeti
The Nut Job 2: Nutty by Nature
Mortdecai
Jurassic World
Jumanji: Welcome to the Jungle
Men in Black II
Ghost in the Shell 2: Innocence
The Huntsman: Winter’s War
The Lord of the Rings: The Two Towers