what going on?
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

Humans are no longer at the top of the food chain Jul. 29, 2017 119 Min.
Your rating: 0
5.5 2 votes

Video trailer

Director

Cast

Masataka Kubota isKen Kaneki
Ken Kaneki
Fumika Shimizu isToka Kirishima
Toka Kirishima
Nobuyuki Suzuki isKotaro Amon
Kotaro Amon
Yo Oizumi isKureo Mado
Kureo Mado
Yu Aoi isRize Kamishiro
Rize Kamishiro
Hiyori Sakurada isHinami Fueguchi
Hinami Fueguchi
Kunio Murai isKuzen Yoshimura
Kuzen Yoshimura
Kai Ogasawara isHideyoshi Nagachika
Hideyoshi Nagachika
Shunya Shiraishi isNishiki Nishio
Nishiki Nishio
Shôko Aida isRoyko Fueguchi
Royko Fueguchi

Synopsis

Një student në Tokio sulmohet nga një vampir. Ai mbijeton, por shndërrohet në gjysmë-vampir dhe bëhet i kërkuar në arrati…

Tokyo Ghoul
Tokyo Ghoul
Tokyo Ghoul
Tokyo Ghoul
Original title 東京喰種 トーキョーグール
TMDb Rating 7.5 10 votes

Similar titles

The Dressmaker
Mayhem
Agora (2009)
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House
Fantastic Four
Kal Ho Naa Ho
The Family Fang (2015)
Phantom of the Theatre (2016)
Taken 3
Black Snow
Frank & Lola (2016)
First Knight