what going on?
This Is the End

This Is the End

Nothing ruins a party like the end of the world. Jun. 12, 2013 USA 107 Min. R
Your rating: 0
6 1 vote

Video trailer

Director

Seth Rogen
Director

Cast

James Franco isJames Franco
James Franco
Jonah Hill isJonah Hill
Jonah Hill
Seth Rogen isSeth Rogen
Seth Rogen
Jay Baruchel isJay Baruchel
Jay Baruchel
Danny McBride isDanny McBride
Danny McBride
Craig Robinson isCraig Robinson
Craig Robinson
Michael Cera isMichael Cera
Michael Cera
Emma Watson isEmma Watson
Emma Watson
Mindy Kaling isMindy Kaling
Mindy Kaling
David Krumholtz isDavid Krumholtz
David Krumholtz

Synopsis

Është Fundi që ndjek gjashtë shokë të ngecur në një shtëpi pas një sërë ngjarjesh të çuditshme dhe katastrofike që shkatërrojnë Los Anxhelosin. Ndërsa bota po merr fund jashtë, furnizimet po pakësohen dhe efekti i mbylljes brenda po kërcënon të shkatërrojë miqësinë e tyre brenda. Më në fund, ata detyrohen të largohen nga shtëpia, duke u përballur me fatin e tyre dhe domethënien e vërtetë të miqësisë dhe shpengimit.

This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
This Is the End
Original title This Is the End
IMDb Rating 6.7 315,882 votes
TMDb Rating 6.2 1648 votes

Similar titles

Doctor Strange (2016)
The Lord of the Rings: The Two Towers
47 Ronin (2013)
Dilwale Dulhania Le Jayenge
Terminator Genisys
Rush
The Mortal Instruments: City of Bones
Ride Along 2
Kal Ho Naa Ho
The Amazing Spider-Man 2
Brick Mansions
Berserk: The Golden Age Arc 2 – The Battle for Doldrey