what going on?
The Way Back

The Way Back

Their escape was just the beginning Sep. 03, 2010 USA, United Arab Emirates, Poland 133 Min. PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Peter Weir
Director

Cast

Ed Harris isMr. Smith
Mr. Smith
Jim Sturgess isJanusz Wieszczek
Janusz Wieszczek
Saoirse Ronan isIrena Zielińska
Irena Zielińska
Mark Strong isAndrei Khabarov
Andrei Khabarov
Alexandru Potocean isTomasz Horodinsky
Tomasz Horodinsky
Gustaf Skarsgård isAndrejs Voss
Andrejs Voss

Synopsis

Katër herë i nominuari për Oscar Ed Harris, i nominuari për Oscar Saoirse Ronan dhe Colin Farrel luajnë në këtë sagë epike rreth mbijetesës nga regjizori gjashtë herë i nominuar për Oscar Peter Weir. I frymëzuar nga një histori e vërtetë e jashtëzakonshme, The Way Back nis më 1940 kur shtatë të burgosur tentojnë të pamundurën: të arratisen nga një burg i dhunshëm siberian. Kështu nis një udhëtim i pamundur prej 4,500 miljesh drejt lirisë përgjatë terrenit më të pamëshirshëm të botës. Ata kanë pak ushqime dhe pak furnizime. As nuk e njohin e as nuk i besojnë njëri-tjetrit. Por së bashku, duhet t’i rezistojnë natyrës në ekstremitetin e saj. Njerëzia e tyre vihet më tej në provë kur ata takojnë një adoleshente të arratisur e cila iu përgjërohet të bashkohet me ta në udhëtimin e tyre. Një provë e vërtetë e shpirtit njerëzor, kjo aventurë mbërthyese në natyrë është një nga filmat më hipnotikë të Peter Weir.

The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
The Way Back
Original title The Way Back
IMDb Rating 7.3 88,844 votes
TMDb Rating 6.7 239 votes

Similar titles

These Final Hours
The Magnificent Seven (2016)
Rise of the Footsoldier 3
When the Bough Breaks (2016)
Tokyo Ghoul
Avengers Grimm
Cinderella
Initial D (2005)
Rush
G.I. Joe: The Rise of Cobra
Fantastic Four
Locke