what going on?
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

Fear can hold you prisoner. Hope can set you free. Sep. 10, 1994 USA 142 Min. R
Your rating: 0
8.8 9 votes

Video trailer

Director

Cast

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd '
Ellis Boyd '
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen

Synopsis

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër të burgosur për vrasje, dhe kështu fillon një histori burgu dhe respekti të dyanshëm mes dy burrave.

The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
Original title The Shawshank Redemption
IMDb Rating 9.3 1,725,904 votes
TMDb Rating 8.3 5528 votes

Similar titles

Borg vs McEnroe
Drejt Fundit
Airlift
Fasten Your Seatbelts
Les Misérables
Stake Land (2010)
Love Actually
Snowden (2016)
Hell or High Water (2016)
Frank & Lola (2016)
These Final Hours
Ae Dil Hai Mushkil