The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

Saving the world never goes out of style. Aug. 13, 2015 USA, UK PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Director

Guy Ritchie
Director

Cast

Henry Cavill isNapoleon Solo
Napoleon Solo
Armie Hammer isIllya Kuryakin
Illya Kuryakin
Alicia Vikander isGaby Teller
Gaby Teller
Elizabeth Debicki isVictoria Vinciguerra
Victoria Vinciguerra
Luca Calvani isAlexander
Alexander
Sylvester Groth isUncle Rudi
Uncle Rudi
Hugh Grant isWaverly
Waverly

Synopsis

Në fillim të viteve 1960, agjenti i CIA-s Napoleon Solo dhe operativi i KGB Illia Kurjakin marrin pjesë në një mision të përbashkët kundër një organizate misterioze kriminale, e cila punon për shtimin e armëve bërthamore.

The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
The Man from U.N.C.L.E.
Original title The Man from U.N.C.L.E.
IMDb Rating 7.3 180,248 votes
TMDb Rating 7 1390 votes

Similar titles

True Legend (2010)
Falcon Rising
The Mortal Instruments: City of Bones
Fright Night 2: New Blood
Independence Day: Resurgence
The Night Crew
Boo! A Madea Halloween (2016)
Jab Harry Met Sejal
The DUFF
6 Ways to Sundown
Crouching Tiger, Hidden Dragon
Asterix: The Land of the Gods