what going on?
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

Love demands everything Sep. 02, 2016 UK, New Zealand, USA 133 Min. PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Michael Fassbender isTom Sherbourne
Tom Sherbourne
Alicia Vikander isIsabel Sherbourne
Isabel Sherbourne
Rachel Weisz isHannah Roennfeldt
Hannah Roennfeldt
Bryan Brown isSeptimus Potts
Septimus Potts
Jack Thompson isRalph Addicott
Ralph Addicott
Caren Pistorius isAdult Lucy Grace
Adult Lucy Grace
Florence Clery isLucy / Grace
Lucy / Grace
Anthony Hayes isVernon Knuckey
Vernon Knuckey
Emily Barclay isGwen Potts
Gwen Potts
Leon Ford isFrank Roennfeldt
Frank Roennfeldt

Synopsis

Një rojëtar fari dhe e gruaja e tij që jetojnë në bregun perëndimor të Australisë rrisin një fëmijë që gjejnë në një barkë të sjellë nga deti.

The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
The Light Between Oceans
Original title The Light Between Oceans
IMDb Rating 7.2 9,294 votes
TMDb Rating 6.7 87 votes

Similar titles

Another Earth
Shock Wave
Nocturnal Animals (2016)
Max
The Other Half
Hollow in the Land
Confessions of a Brazilian Call Girl
The Choice
Kabul Express (2006)
A Tale of Love and Darkness
Eklavya: The Royal Guard (2007)
10 Cloverfield Lane (2016)