The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

You'll like him when he's angry. Jun. 12, 2008 USA 114 Min. PG-13
Your rating: 0
9.8 4 votes

Video trailer

Director

Cast

Edward Norton isBruce Banner
Bruce Banner
Liv Tyler isBetty Ross
Betty Ross
Tim Roth isEmil Blonsky
Emil Blonsky
William Hurt isGeneral Thaddeus "
General Thaddeus "
Ty Burrell isDr. Samson
Dr. Samson
Christina Cabot isMajor Kathleen Sparr
Major Kathleen Sparr
Peter Mensah isGeneral Joe Greller
General Joe Greller
Lou Ferrigno isVoice of The Incredible Hulk / Security Guard
Voice of The Incredible Hulk / Security Guard
Paul Soles isStanley
Stanley

Synopsis

Dr Bruce Banner, në sajë të një eksperimenti rreze gama te shkuar keq, transformon veten në një gjigand të gjelbër te quajtur Hulkvetem kur rrahjet e pulsit te tije kalojne mbi normalen . Ndërkohë,një ushtar përdor të njëjtën teknologji për të transformuar veten ne nje perbindesh akoma me te madh dhe te keq ….

The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
The Incredible Hulk
Original title The Incredible Hulk
IMDb Rating 6.8 327,882 votes
TMDb Rating 6.1 1753 votes

Similar titles

Shivaay
Resident Evil (2002)
Underworld Blood Wars (2016)
Tai Chi Zero (2012)
A Bad Moms Christmas
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen (2010)
6 Days
This Means War
Midnight Runners
Independence Day: Resurgence
Star Wars: The Force Awakens
League of Gods (2016)