what going on?
The Great Wall (2016)

The Great Wall (2016)

1700 years to build. 5500 miles long. What were they trying to keep out? Dec. 16, 2016 China, USA 104 Min. PG-13
Your rating: 0
8 8 votes

Video trailer

Director

Zhang Yimou
Director

Cast

Matt Damon isWilliam Garin
William Garin
Pedro Pascal isPero Tovar
Pero Tovar
Andy Lau isWang Junshi
Wang Junshi
Tian Jing isGeneral Lin Mei
General Lin Mei
Eddie Peng isGeneral Wu
General Wu
Lin Gengxin isGeneral Chen
General Chen
Ryan Zheng Kai isGeneral Deng
General Deng

Synopsis

Kur një tregtar mercenar u burgos brenda Murit të Madh, ai zbulon misterin që fshihet pas njërës prej mrekullive të botës. Pas rrethimit që vjen nga përbindëshat, kërkimi i tij për pasuri kthehet në një udhëtim drejt heroizmit kur i bashkohet një ushtrie të madhe luftëtarësh elitë për të përballur forcën e paimagjinueshme dhe mesa duket të pandalshme.

The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
The Great Wall (2016)
Original title The Great Wall
IMDb Rating 6.3 7,850 votes
TMDb Rating 6.4 80 votes

Similar titles

The Division: Agent Origins
For a Few Bullets (2016)
The Prison (2017)
Dead Like Me: Life After Death
Spider-Man: Homecoming
The Legend of Hercules
Get the Gringo (2012)
Vampire Academy
Call of the Wolf
Sleight
The Lego Batman Movie
Ronal the Barbarian