what going on?
click on ad to close
The Flight Before Christmas

The Flight Before Christmas

An All-New Holiday Movie About Santa And His Little Helpers Sep. 22, 2008 Finland, Denmark, Germany, Ireland 80 Min. G
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Olli Jantunen isNiko (voice)
Niko (voice)
Hannu-Pekka Björkman isJulius (voice)
Julius (voice)
Vuokko Hovatta isWilma (voice)
Wilma (voice)
Vesa Vierikko isMusta Susi (voice)
Musta Susi (voice)
Jussi Lampi isRäyskä (voice)
Räyskä (voice)
Norm Macdonald isJulius (voice)
Julius (voice)
Emma Roberts isWilma (voice)
Wilma (voice)

Synopsis

Një Drerë i ri i cili vuan nga vertigo mëson për të kapërcyer frikën e Tij, Merr mësime nga një Drerë i ngathët fluturues dhe kokat në Polin e Veriut për të ruajtur një Babadimer dhe flotën e tij të fluturimit

The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
The Flight Before Christmas
Original title Niko: Lentäjän poika
IMDb Rating 6.2 2,446 votes
TMDb Rating 4.9 16 votes

Similar titles

Aatma
The Infiltrator
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Gorgeous
Ghost in the Shell (2017)
Airlift
Kong: Skull Island
Jack Reacher: Never Go Back (2016)
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
The Bling Ring
Piper (2016)
Kabul Express (2006)