The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

One Sick Love Story May. 16, 2014 USA PG-13
Your rating: 0
9.4 7 votes

Video trailer

Director

Josh Boone
Director

Cast

Laura Dern isFrannie
Frannie
Willem Dafoe isVan Houten
Van Houten
Ana Dela Cruz isDr. Maria
Dr. Maria
Randy Kovitz isDr. Simmons
Dr. Simmons
Toni Saladna isFlight Attendant
Flight Attendant

Synopsis

Hazel dhe Gus janë dy të rinj që ndajnë një mendje acerbic, një përbuzje për konvencionale, dhe një dashuri për mbledhjen e tyre në një udhëtim. Marrëdhënia e tyre është edhe më e mrekullueshme duke qenë se shoqërues tjetër konstant kalter është një tank oksigjen, Gus bën shaka në lidhje me këmbën e tij të protezave, dhe ata u takuan dhe ranë në dashuri me një grup mbështetje kancerit.

The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars
Original title The Fault in Our Stars
IMDb Rating 7.8 252,253 votes
TMDb Rating 7.8 2178 votes

Similar titles

Reach Me
Goal! III: Taking On The World
Crouching Tiger, Hidden Dragon
Slow West
Cinderella Man
Highway
Blackhat
Dragon Blade
X+Y
I, Tonya
8 Mile (2002)
Road to Perdition