what going on?
The Disaster Artist

The Disaster Artist

I did naaaht! Oh, hi Mark Dec. 01, 2017 103 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Director

James Franco
Director

Cast

James Franco isTommy Wiseau
Tommy Wiseau
Dave Franco isGreg Sestero
Greg Sestero
Seth Rogen isSandy Schklair
Sandy Schklair
Ari Graynor isJuliette Danielle
Juliette Danielle
Josh Hutcherson isPhilip Haldiman
Philip Haldiman
Jacki Weaver isCarolyn Minnott
Carolyn Minnott
Megan Mullally isMrs. Sestero
Mrs. Sestero
Hannibal Buress isBill Meurer
Bill Meurer
Jason Mantzoukas isPeter Anway
Peter Anway

Synopsis

Kur Greg Sestero, një aktor filmash inspirues, njihet me të çuditshmin dhe të mistershmin Tomi Uizou në një kurs aktrimi, krijojnë një miqësi unike dhe udhëtojnë drejt Hollivudit për të realizuar ëndrrat e tyre.

The Disaster Artist
The Disaster Artist
Original title The Disaster Artist
TMDb Rating 7.4 94 votes

Similar titles

War Dogs
When the Game Stands Tall
Freak Show
The Diary of a Teenage Girl
The Light Between Oceans
Arrival (2016)
The Interview
Atonement (2007)
Fifty Shades of Grey
Max
The Lion King
Sarrainodu