what going on?
The Counterfeiters

The Counterfeiters

Feb. 09, 2007 Austria, Germany 98 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Synopsis

Falsifikuesit është historia e vërtetë e operacionit më të madh në historinë e falsifikimit, krijuar prej nazistëve në 1936 për të falsifikuar para. Salomon “Sally” Sorouitsch është mbreti i falsifikimeve. Ai jeton një jetë të djallëzuar të kartave, pije alkoolike, dhe grave në Berlin gjatë epokës naziste. Papritur fati i tij ndryshon kur arrestohet dhe futet menjëherë në një kamp ku fillon të shfaq aftësitë e tija të jashtëzakonshme…

The Counterfeiters
The Counterfeiters
The Counterfeiters
The Counterfeiters
Original title Die Fälscher
IMDb Rating 7.6 37,077 votes
TMDb Rating 6.9 74 votes

Similar titles

Nëntori i dytë (1982)
Atonement (2007)
Revenge of the Green Dragons
The Swindlers
Now You See Me 2
Run the Tide (2016)
X+Y
Marauders
Point Break
Creed
Love & Friendship (2016)
Gone Girl