what going on?
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

Why so angry? May. 11, 2016 USA, Finland PG
Your rating: 0
8.1 7 votes

Video trailer

Director

Clay Kaytis
Director

Cast

Jason Sudeikis isRed (voice)
Red (voice)
Josh Gad isChuck (voice)
Chuck (voice)
Danny McBride isBomb (voice)
Bomb (voice)
Maya Rudolph isMatilda (voice)
Matilda (voice)
Bill Hader isLeonard (voice)
Leonard (voice)
Peter Dinklage isMighty Eagle (voice)
Mighty Eagle (voice)
Sean Penn isTerence (voice)
Terence (voice)
Keegan-Michael Key isJudge Peckinpah (voice)
Judge Peckinpah (voice)
Kate McKinnon isStella / Eva the Birthday Mom (voice)
Stella / Eva the Birthday Mom (voice)
Tony Hale isRoss / Cyrus / Mime (voice)
Ross / Cyrus / Mime (voice)

Synopsis

Zbuloni se pse janë zogjtë kaq të zemëruar. Kur një ishull i populluar nga zogj që nuk fluturojnë, por të lumtur, vizitohet nga derrkucë jeshilë misteriozë, është në dorë të tre të dëbuarve- Red, CCak dhe Bombi- për të kuptuar se çfarë po kurdisin derrkucët.

The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
The Angry Birds Movie
Original title The Angry Birds Movie
IMDb Rating 6.3 34,745 votes
TMDb Rating 5.8 428 votes

Similar titles

MouseHunt
Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse
Justice League
The Hitman’s Bodyguard
xXx: Return of Xander Cage (2017)
Priest
Call of Heroes
6 Ways to Sundown
G-Force (2009)
Home Alone
Kingsglaive: Final Fantasy XV
The Prison (2017)