what going on?
Suburra

Suburra

Oct. 14, 2015 Italy, France N/A
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Pierfrancesco Favino isFilippo Malgradi
Filippo Malgradi
Elio Germano isSebastiano
Sebastiano
Jean-Hugues Anglade isCardinal Berchet
Cardinal Berchet
Lidia Vitale isMoglie Malgradi
Moglie Malgradi
Antonello Fassari isPadre di Sebastiano
Padre di Sebastiano
Giulia Gorietti isSabrina (as Giulia Elettra Gorietti)
Sabrina (as Giulia Elettra Gorietti)
Francesco Sechi isIspettore Questura
Ispettore Questura

Synopsis

Një gangster i njohur si “Samurai” do ta shndërrojë portin e Ostias në Las Vegasin e kazinove dhe të lojrave të fatit. Të gjitha Familjet Mafioze vendosin të bashkëpunojnë për këtë synim të përbashkët, por paqja nuk do të zgjasë për shumë kohë!

Suburra
Suburra
Suburra
Suburra
Suburra
Suburra
Original title Suburra
IMDb Rating 7.4 6,204 votes
TMDb Rating 7.2 95 votes

Similar titles

Helios
Dunkirk
Se7en
Eklavya: The Royal Guard (2007)
Nerve (2016)
When the Bough Breaks (2016)
War Dogs
Wild
A Street Cat Named Bob (2016)
RED 2
Phantom Detective (2016)
A Haunting at Silver Falls