what going on?
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

Every generation has a story. Dec. 15, 2015 USA PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

J.J. Abrams
Director

Cast

Adam Driver isKylo Ren
Kylo Ren
Carrie Fisher isPrincess Leia
Princess Leia
Oscar Isaac isPoe Dameron
Poe Dameron
Mark Hamill isLuke Skywalker
Luke Skywalker
Peter Mayhew isChewbacca
Chewbacca
Domhnall Gleeson isGeneral Hux
General Hux

Synopsis

30 vite pas rrëzimit të Perandorisë Galaktike, një kërcënim i ri po ngrihet. Urdhri i Parë kërkon te sundojë galaksinë, dhe vetëm një grup heronjsh mund t’i ndalojë ata.

Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens
Original title Star Wars: The Force Awakens
IMDb Rating 8.2 575,439 votes
TMDb Rating 7.6 4788 votes

Similar titles

Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno
Ghajini
Power Rangers (2017)
Suicide Squad
Kaabil
Jason Bourne
Cobra
Kabali (2016)
Captain America: The Winter Soldier
Blood Diamond
Shock Wave
Arrival (2016)