what going on?
Space Dogs 2  (2014)

Space Dogs 2 (2014)

Feb. 06, 2014 Russia 90 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

Nonna Grishaeva isBelka (voice)
Belka (voice)
Maryana Spivak isStrelka (voice)
Strelka (voice)
Evgeny Mironov isVenya (voice)
Venya (voice)
Timur Rodriguez isBanan (voice)
Banan (voice)
Sergey Garmash isKazbek (voice)
Kazbek (voice)
Lev Akselrod isPushok (voice)
Pushok (voice)
Iliya Khtamtsov isPushok (voice)
Pushok (voice)

Synopsis

Pushoku, nje austronaut i ri adoleshent, eshte i vendosur te gjeje babain e tij te humbur astronaut. Cuditerisht, ai hyn fshehurazi ne nje rakete amerikane per ne Hene por se shpejti meson se s’eshte vetem, teksa ribashkohet me nenen e tij si dhe njihet me nje majmun dhe me nje alien te vogel. Se bashku, i gjithe grupi meson kuptimin e vertete te punes ne grup teksa mundohen te gjithe te kerkojne babain e Pushokut.

Space Dogs 2  (2014)
Space Dogs 2  (2014)
Space Dogs 2  (2014)
Original title Белка и Стрелка: Лунные приключения
IMDb Rating 4.0 227 votes
TMDb Rating 4.2 3 votes

Similar titles

Pride and Prejudice and Zombies
Bedtime Stories
Wonder Woman
Cloudy with a Chance of Meatballs
Ronal the Barbarian
Kung Fury
The Mortal Instruments: City of Bones
That Awkward Moment
The Warrior’s Gate (2016)
Assassins
GoldenEye
We’re the Millers