what going on?
Shivaay

Shivaay

Oct. 28, 2016 India 153 Min.
Your rating: 0
6.5 2 votes

Video trailer

Director

Ajay Devgn
Director

Cast

Ali Kazmi isMajor Khan
Major Khan
Aakash Dabhade isIndian Trekker
Indian Trekker
Vir Das isWahab
Wahab

Synopsis

Shivai është një alpinistë, aventurier Himalajan dhe një baba i devotshëm që mundohet të rris vajzën e tij, Gora, i vetëm. Fati i kësaj familjeje të vogël do të ndryshoj kur vajza e tij do të bie pre e trafikimit të fëmijëve. Rruga për Gora të kuptoj të shkuarën e familjes së saj sjell një aventurë të rrezikshme që ndez instiktet e një prindi përtej çdo gjëje.

Shivaay
Shivaay
Shivaay
Shivaay
Shivaay
Shivaay
Original title शिवाय
IMDb Rating 6.4 8,015 votes
TMDb Rating 4.8 13 votes

Similar titles

Killing Season
Dilwale Dulhania Le Jayenge
Melissa P.
Legends of the Fall
Fury
Berserk: The Golden Age Arc 2 – The Battle for Doldrey
Sully
Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno
Jason Bourne
10 Cloverfield Lane (2016)
5 Days of War
Kabali (2016)