Room

Room

Love knows no boundaries Oct. 16, 2015 Ireland, Canada, USA R
Your rating: 0
4.6 5 votes

Video trailer

Director

Cast

Joan Allen isGrandma
Grandma
Amanda Brugel isOfficer Parker
Officer Parker
Jack Fulton isNeighborhood Boy
Neighborhood Boy
Wendy Crewson isTalk Show Host
Talk Show Host

Synopsis

Pasi vogëlushi 5-vjeçar Xhak dhe e ëma e tij arratisen nga dhoma e mbyllur që Xhak kishte njohur gjatë gjithë jetës së tij, vogëlushi bën një zbulim të madh: atë të botës së jashtme.

Room
Room
Room
Room
Room
Room
Room
Room
Room
Room
Original title Room
IMDb Rating 8.3 167,522 votes
TMDb Rating 8 1255 votes

Similar titles

Jurassic World
The Limehouse Golem
In Order of Disappearance
The Kite Runner
Toro
Phantom of the Theatre (2016)
Orbiter 9
Prisoners
Fifty Shades of Grey
The Disaster Artist
Kidnapping Mr. Heineken
Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno