what going on?
click on ad to close
Rocky Handsome

Rocky Handsome

His Only Friend ... Her Only Hope Mar. 25, 2016 India 126 Min. NOT RATED
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cast

John Abraham isKabir Ahlawat/Rocky Handsome
Kabir Ahlawat/Rocky Handsome
Shruti Haasan isRukshida (Special Appearence)
Rukshida (Special Appearence)
Kazu Patrick Tang isAtilla (Kevin'
Atilla (Kevin'
Nathalia Kaur isAnna (Naomi'
Anna (Naomi'
Nishikant Kamat isKevin Pereira
Kevin Pereira
Sharad Kelkar isDilip Sangodkar
Dilip Sangodkar
Suhasini Mulay isCarla Aunty
Carla Aunty
Teddy Maurya isLuke Ferriera (Kevin'
Luke Ferriera (Kevin'

Synopsis

Kur një mafie droge rrëmben një vajzë 8-vjeçare, Kabir Ahlauati del në një mision për të gjetur rrëmbyesit dhe për ta shpëtuar vajzën nga rreziqet që i kanosen.

Rocky Handsome
Rocky Handsome
Rocky Handsome
Rocky Handsome
Rocky Handsome
Rocky Handsome
Rocky Handsome
Rocky Handsome
Original title Rocky Handsome
IMDb Rating 6.9 4,474 votes
TMDb Rating 6.4 8 votes

Similar titles

Road to Perdition
Kaabil
After Earth
Bound to Vengeance
The Shadow Effect
Saving General Yang
Ritual
At the End of the Tunnel
Thor: Ragnarok
Brick Mansions
Call of the Wolf
Insurgent