what going on?
Resident Evil: Retribution (2012)

Resident Evil: Retribution (2012)

The worst evil has been unleashed. Sep. 25, 2012 Japan 100 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Matthew Mercer isLeon S. Kennedy
Leon S. Kennedy
Robin Sachs isAtaman/ Ivan Judanovich
Ataman/ Ivan Judanovich
Carolyn Lawrence isAshley Graham
Ashley Graham
Dave Wittenberg isBuddy/ Alexander '
Buddy/ Alexander '
Wendee Lee isSvetlana Belikova
Svetlana Belikova
Salli Saffioti isIngrid Hunnigan
Ingrid Hunnigan
David Earnest isSecretary
Secretary

Synopsis

Virusi vdekjeprurës T i kompanisë Ombrella, vazhdon të shkatërrojë planetin, duke i kthyer njerëzit në ushqim për zombi. Shpresa e fundit e njerëzimit është Alisa, e cila zgjohet në zemër të institucionit të operacioneve të kompanisë Ombrella. Alisa duhet të përballet kundra ushtrisë së pafund të Ombrellës dhe njëkohësisht të zbulojë dhe të kaluarën e saj misterioze.

Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Resident Evil: Retribution (2012)
Original title Biohazard: Damnation
IMDb Rating 6.5 14,504 votes
TMDb Rating 6.2 96 votes

Similar titles

Rio 2
Olaf’s Frozen Adventure
Monster Trucks (2016)
Cars 3
Cloudy with a Chance of Meatballs
Hop
Scooby-Doo! Shaggy’s Showdown (2017)
Smurfs: The Lost Village
The Boss Baby
Turbo
A Christmas Carol
Dragon Nest: Warriors’ Dawn