what going on?
click on ad to close
Resident Evil: Damnation (2012)

Resident Evil: Damnation (2012)

The worst evil has been unleashed. Sep. 25, 2012 Japan 100 Min. R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Director

Cast

Matthew Mercer isLeon S. Kennedy
Leon S. Kennedy
Robin Sachs isAtaman/ Ivan Judanovich
Ataman/ Ivan Judanovich
Carolyn Lawrence isAshley Graham
Ashley Graham
Dave Wittenberg isBuddy/ Alexander '
Buddy/ Alexander '
Wendee Lee isSvetlana Belikova
Svetlana Belikova
Salli Saffioti isIngrid Hunnigan
Ingrid Hunnigan
David Earnest isSecretary
Secretary

Synopsis

Agjenti sekret i Shteteve të Bashkuara, Leon S. Kennedy infiltrohet në një vend të vogël të Evropës Lindore për të verifikuar thashethemet se Armët Bio-Organike (B.O.W) janë duke u përdorur në luftë. Menjëherë pas infiltrimit te tij, qeveria amerikane urdhëron që ai të largohet menjëherë. I vendosur për të zbuluar të vërtetën, Leon injoron rendin dhe hyn në fushën e betejës për t’i dhënë fund zinxhirin te tragjedive të shkaktuara nga “Armët Bio Organike”

Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Resident Evil: Damnation (2012)
Original title Biohazard: Damnation
IMDb Rating 6.5 14,504 votes
TMDb Rating 6.2 96 votes

Similar titles

Madagascar: Escape 2 Africa
The Croods
Berserk: The Golden Age Arc 2 – The Battle for Doldrey
Batman and Harley Quinn
Sing (2016)
Toy Story
Cloudy with a Chance of Meatballs
The Boss Baby
Smurfs: The Lost Village
Batman: Bad Blood
Seoul Station (2016)
Yogi Bear (2010)