what going on?
Resident Evil: Apocalypse (2004)

Resident Evil: Apocalypse (2004)

You're all going to die. Sep. 10, 2004 Germany, France, UK, Canada, USA 94 Min. R
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Director

Cast

Sienna Guillory isJill Valentine
Jill Valentine
Oded Fehr isCarlos Olivera
Carlos Olivera
Sophie Vavasseur isAngie Ashford
Angie Ashford
Razaaq Adoti isSgt. Peyton Wells (as Raz Adoti)
Sgt. Peyton Wells (as Raz Adoti)
Jared Harris isDr. Ashford
Dr. Ashford
Sandrine Holt isTerri Morales
Terri Morales

Synopsis

Alis zgjohet në qytetin Rakun, duke zbuluar se ai është infestuar me zombi dhe përbindësha. Me ndihmën e Xhill Valentajn dhe Karlos Olivera, ajo duhet të gjejë një dalje nga qyteti para se ai të shkatërrohet nga një predhë bërthamore.

Original title Resident Evil: Apocalypse
IMDb Rating 6.2 154,167 votes
TMDb Rating 6.1 750 votes

Similar titles

Priest
Sleight
Ninja Apocalypse
Berserk: The Golden Age Arc 3 – Descent
Fright Night
Rubber (2010)
Kick
Sniper: Legacy
John Wick: Chapter 2
Harbinger Down
Falcon Rising
Street Fighter: Assassin’s Fist