what going on?
Resident Evil (2002)

Resident Evil (2002)

A secret experiment. A deadly virus. A fatal mistake. Mar. 15, 2002 UK, Germany, France, USA 100 Min. R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Synopsis

Një njësi e posaçme ushtarake lufton fuqishëm, kundër një super-kompjuteri, i cili ka dalur jashtë-kontrollit, dhe kundër qindra shkencëtarëve, të cilët kanë eskaluar në krijesat e mish-ngrënësve, pas një aksidenti në laborator.

Original title Resident Evil
IMDb Rating 6.7 201,846 votes
TMDb Rating 6.3 1230 votes

Similar titles

Terminator Genisys
Interstellar
X-Men: The Last Stand
Mechanic: Resurrection (2016)
Burnout 2
Zomblies
Tarzan
Predator: Dark Ages
Camino
Aambala (2015)
I Spit on Your Grave
Eliminators (2016)