Prisoners

Prisoners

Every moment matters. Sep. 18, 2013 USA R
Your rating: 0
9.3 3 votes

Video trailer

Director

Cast

Hugh Jackman isKeller Dover
Keller Dover
Jake Gyllenhaal isDetective Loki
Detective Loki
Paul Dano isAlex Jones
Alex Jones
Maria Bello isGrace Dover
Grace Dover
Melissa Leo isHolly Jones
Holly Jones
Viola Davis isNancy Birch
Nancy Birch
Terrence Howard isFranklin Birch
Franklin Birch
Dylan Minnette isRalph Dover
Ralph Dover
Zoë Borde isEliza Birch
Eliza Birch
Wayne Duvall isCaptain Richard O'
Captain Richard O'

Synopsis

Kur vajza e Keller Dover dhe shoqja e saj zhduken, ai e merr çështjen në duart e tij ndërkohë që policia ndjek pista të ndryshme. Por sa larg do të shkojë një baba i dëshpëruar për të mbrojtur familjen e tij.

Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Prisoners
Original title Prisoners
IMDb Rating 8.1 388,110 votes
TMDb Rating 7.8 1647 votes

Similar titles

Diverge
London Boulevard (2010)
Bad Frank
I Want You
Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno
Goal! III: Taking On The World
Easy Money II
Spy
White Lily
Blackhat
The Theory of Everything
Hitman